Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kto czyta książki, żyje podwójnie! Wiedzą o tym w gminie Ćmielów!

O nowości wydawnicze wzbogacą się placówki przedszkolne i szkolne w gminie Ćmielów. Gmina pozyskała na ten cel 20 500 zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. – Jak mawiał Umberto Eco: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Mam nadzieję, że kupując najnowsze, popularne wśród dzieci i młodzież książki, zachęcimy je do czytania. Nie od dziś wiadomo, że książki rozwijają wyobraźnię, poszerzają słownictwo, rozwijają wiedzę o świecie, a także poprawiają pamięć – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Zdjęcie ilustracyjne. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Mamy dobre wiadomości dla miłośników książek z gminy Ćmielów. Biblioteki szkolne i przedszkolne wzbogacą się o nowości książkowe.  Gmina Ćmielów pozyskała  20 500 zł na zakup nowości wydawniczych do przedszkoli i bibliotek szkolnych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025. 12 000 zł trafi do Szkoły Podstawowej imienia Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie, 3 000 zł do Szkoły Podstawowej imienia Mariana Raciborskiego w Brzóstowej, 3 000 zł do przedszkola w Ćmielowie i 2500 zł do przedszkola w Brzóstowej. 

Całość zadania wyniesie  25 625 zł, przy 5 125 zł wkładu własnego gminy. 

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa podczas Narodowego Czytania w 2019 roku
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wniosek złożyliśmy w listopadzie 202. Dzięki pozyskanym środkom możliwy będzie zakup wielu nowości wydawniczych. Młodzież szkolna będzie miała dostęp do pełnego pakietu ofertowego. Co roku, gdy tylko jest ku temu okazja,  pozyskujemy środki na ten cel. Wiemy, że w naszej gminie jest dużo zwolenników książek, także wśród młodych osób, które znajdują na nie czas. To też pewnego rodzaju pasja, wobec tego jako burmistrz Ćmielowa tę pasję pomagam rozwijać. Mamy nadzieję, że nowości zakupione w ramach programu, usatysfakcjonują najbardziej wymagających czytelników – podsumowuje burmistrz.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this