Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kunów awansował o 80 pozycji w rankingu Najbogatszych samorządów! Lech Łodej: Ten awans pokazuje, że warto ciężko pracować dla mieszkańców!

Z 520 miejsca w 2020 roku na 440 w roku 2021 awansował Kunów w najnowszym rankingu najbogatszych samorządów „Wspólnoty” (dane za rok 2021). Zamożność na osobę wyniosła tam 3489,20 zł. W rankingu pod uwagę wzięto 621 miast. Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie „zdradza” receptę na sukces. – To dla nas bardzo duży awans, który jest o tyle ważny, że stanowi ocenę naszych działań: moich, radnych i kadry urzędniczej. Działamy jak dobrze naoliwiona maszyna – mówi burmistrz.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

To najlepsze miejsce Kunowa w rankingu Najbogatszych samorządów, przygotowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” od 2010 roku. Miasto awansowało aż o 80 pozycji (z 520 w roku 2020 na 440 w roku 2021) ze wskaźnikiem zamożności na osobę (per capita) w wysokości 3489,20 zł. 

Z awansu cieszy się Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, który podkreśla, że to najlepsza z możliwych ocen działań burmistrza, radnych, a także zatrudnionej w urzędzie kadry. 

– To wielka radość dla nas wszystkich. Ten awans pokazuje, że warto ciężko pracować dla mieszkańców gminy Kunów. To też satysfakcja i wymierny efekt pracy nie do podważenia, którą codziennie wykonujemy.  W przestrzeni publicznej pojawiają się różnego rodzaju przekłamania, że coś nie jest zrobione. Kunów naprawdę w tym trudnym czasie dynamicznie się rozwija. Jestem przekonany, że to nie jest ostatni taki sukces. Przed nami wiele zadań i inwestycji, które spowodują wzrost dochodu na mieszkańca – wyjaśnia Lech Łodej.

Burmistrz tłumaczy,  że już wkrótce gmina Kunów zaoszczędzi rocznie 300 000 zł na odprowadzaniu ścieków. Samorząd nie będzie płacić ani za odbiór ścieków do Ostrowca Św., ani za ich przesył.

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie.
Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Dzięki naszej pani skarbnik – Danucie Fijas, która podpowiedziała nam zmianę deklaracji podatkowej, do gminy Kunów wpłynie wyrównanie włącznie z rokiem  2017 w kwocie 3 mln złotych, a związane z Zakładem Gospodarki Komunalno-Mieszkaniowej. Co roku do naszego budżetu wpływać będzie ok. pół miliona złotych. Kolejnym krokiem do poprawy naszej pozycji w rankingach jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dzięki jego uchwaleniu prywatni właściciele terenów przy ulicy Mariana Langiewicza będą mogli  zagospodarować je m.in. pod działalność usługową np. market.  To także duże udogodnienia dla przedsiębiorców skupionych wokół Strefy Przemysłowej w Kunowie. Możliwa będzie również budowa farmy fotowoltaicznej. A to wszystko wiąże się z podatkami, które zasilą nasz budżet. Przed nami jeszcze wiele zadań, które zaowocują w przyszłości – mówi Lech Łodej.   

Podkreśla, że receptą na sukces jest dobrze skompletowana kadra, a także wielopłaszczyznowa diagnoza gminy.

– Jeżeli jest pomysł, jeżeli gmina jest dobrze zdiagnozowana na wszystkich płaszczyznach, jeżeli mamy profesjonalny skład urzędniczy,  jeżeli się ciężko pracuje, to muszą być efekty. I te efekty w przypadku Kunowa są. To jest ta nasza recepta na sukces. My nie pracujemy dla miejsc w rankingu, dla awansu, tylko dla mieszkańców. Bo to oni są najważniejsi.  Jeżeli ta ciężka praca dla ludzi, którzy nas wybrali, którzy nam zaufali, daje takie efekty, to jest to olbrzymia satysfakcja. Kunowscy urzędnicy pracują po godzinach nie dlatego, że muszą, że taki mają nakaz, tylko dlatego, że „żyją” swoją pracą, że lubią to co robią, a efekt jest taki, a nie inny – podsumowuje burmistrz.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this