Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kunów zmienia się dla mieszkańców!

Już niedługo mieszkańcy Kunowa będą mogli odpoczywać przy nowym skwerze, który dosłownie na ich oczach powstaje przy ulicy Langiewicza w Kunowie. Pora roku sprzyja spacerom i przesiadywaniu na świeżym powietrzu, a jak podkreśla Lech Łodej, burmistrz Kunowa, miejscowość zmienia się właśnie dla mieszkańców.

Źródło: FB Lech Łodej

Wykonanie tej inwestycji, która nie tylko podniesie estetykę Kunowa, ale i stanie się miejscem spotkań mieszkańców w cieplejsze dni roku, gmina Kunów przeznaczy 200 tys. zł, z czego 80 procent sfinansuje Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”.

– Tak naprawdę od dłuższego czasu zabiegaliśmy o to, żeby przy ulicy Langiewicza powstał taki skwer. Będzie to taki mały park dla mieszkańców, w którym będą mogli odpocząć i miło spędzić czas. Pojawią się ławeczki, alejki spacerowe, zasadzona zostanie roślinność, zamontujemy tam też monitoring – tłumaczy Lech Łodej, burmistrz Kunowa.

Przyznaje, że gmina zabierała się do budowy skweru już w ubiegłym roku, jednak trudno było znaleźć chętnego wykonawcę, który podjąłby się prac i przystąpił do realizacji zadania. Aż osiem z ogłoszonych przetargów na utwardzenie zakończyło się fiaskiem. Na szczęście w tym roku w marcu prace ruszyły pełną parą.

– To centrum będzie troszeczkę odmienione. Rozstrzygnięty mieliśmy przetarg na nasadzenia, na monitoring i urządzenia zabawowe, a na utwardzenie terenu niestety nie mogliśmy znaleźć chętnego, takie było obłożenie w zeszłym roku – wspomina Lech Łodej.

Poprosili Urząd w Kielcach i LGD żeby przedłużyli im termin realizacji zadania. Aktualnie trwa wywożenie ziemi i wyrównywanie terenu, na którym posiana zostanie trawa.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this