Znajdź nas na

FAKTY

Lech Łodej: Kiermasz Wielkanocny to czas, gdy możemy być razem!

Olbrzymią popularnością cieszą się organizowane przez gminę Kunów Jarmarki Bożonarodzeniowe i Kiermasze Wielkanocne. W tym roku to drugie wydarzenie zorganizowane będzie już jutro – 23 marca, w Niedzielę Palmową. To okazja dla wszystkich zapracowanych i „spóźnialskich”, aby kupić palmę wielkanocną, smakowite potrawy, czy unikatowe ozdoby. – To też świetny moment do spotkania, rozmowy i pobycia razem. Czyli tego, czego tak bardzo brakowało nam w czasie pandemii – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Już jutro (niedziela, 24 marca) w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Antoniego Hedy szarego w Kunowie odbędzie się Kiermasz Wielkanocny. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez, organizowanych przez gminę Kunów, przy współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną i Gminnym Centrum Kultury w Kunowie. Na kolorowych stoiskach kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń i gminnych instytucji kupić można unikatowe ozdoby, stroiki, a także przysmaki na wielkanocny stół. Wydarzenie rozpoczyna przemarsz z kolorowymi palmami wielkanocnymi do kunowskiej świątyni. 

– Wielki Tydzień to czas niezwykle ważny dla każdego chrześcijanina. Co roku w Niedzielę Palmową spotykamy się na placu przy naszej bibliotece, aby przejść w barwnym korowodzie z palmami na uroczystą Mszę Świętą do kościoła Świętego Władysława w Kunowie. Kunowianie dbają o piękną, wzruszającą oprawę. Po powrocie wszyscy jesteśmy razem na kiermaszu. Kupujemy, rozmawiamy, integrujemy się – przypomina  Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kuowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomina, że brak Kiermaszy, Jarmarków, koncertów, spotkań, organizowanych przez gminę najbardziej odczuć można było w czasie pandemii koronawirusa.

– Dziś mamy to szczęście, że możemy pobyć ze sobą, porozmawiać, spotkać się w tej przedświątecznej atmosferze. Cieszmy się, że mamy taką możliwość. Nie ma nic cenniejszego niż podarowanie drugiemu człowiekowi swojego czasu – mówi burmistrz.

Dodaje, że Kiermasz Wielkanocny to doskonała okazja do zaprezentowania swoich wyrobów przez Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia, czy osoby indywidualne. 

– Wcześniej, gdy nie było tego typu wydarzeń takie osoby tworzyły w zaciszu swojego domu. Ich talent znały tylko najbliższe osoby. Teraz rękodzieło, które wykonują mogą zaprezentować szerszej publiczności, a przy okazji podreperować swój domowy budżet – podsumowuje Lech Łodej i zaprasza na jutrzejsze wydarzenie.

Źródło: UMiG w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this