Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Lech Łodej: Młodzi mieszkańcy Kunowa muszą mieć swoje miejsce! Powstanie skatepark i siłownia zewnętrzna!

Mamy dobre wiadomości dla najmłodszych mieszkańców Kunowa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w przyszłym roku powstanie tam skatepark, siłownia zewnętrzna, a istniejący plac zabaw doczeka się rozbudowy. – Projektowanie jest na ukończeniu. Inwestycję chcemy wykonać w przyszłym roku, staramy się o środki zewnętrzne na ten cel – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów.

Zdjęcie ilustracyjne. Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Gmina Kunów przyjazna jest nie tylko seniorom, ale także tym,  którzy w przyszłości zajmą ich miejsce. 

– Były takie sygnały, że gmina Kunów postawiła na seniorów, jestem z tego dumny, że jest to zauważone. Dochodziły do mnie jednak głosy, że nie pamiętamy o młodzieży. Z tym zgodzić się nie mogę. W Kunowie młodzież jest ambitna,  bardzo zaangażowana w życie naszej gminy. Przecież  tylko u nas, jeśli weźmiemy pod uwagę obszar naszego powiatu,  funkcjonuje Młodzieżowa Rada Miejska, która wspiera nas swoimi działaniami – przypomina Lech Łodej, burmistrz Kunowa. 

Kunowski skatepark powstanie najprawdopodobniej w okolicach istniejącego placu zabaw, w obrębie Orlika. 

– Zastanawiamy się, czy jest to najlepsze miejsce na tego typu inwestycję. Projekt mamy już wykonany, czekamy na możliwość dofinansowania tego przedsięwzięcia. Tam, gdzie pojawi się szansa na dofinansowanie tego projektu, tam będziemy składać wnioski.  Myślę, że to bardzo potrzebna i  pożyteczna inwestycja. Młodzi mieszkańcy Kunowa, naszej gminy muszą mieć swoje miejsce i na taką atrakcję zasługują – dodaje burmistrz.  

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Tuż przy skateparku zainstalowane zostaną także urządzenia siłowni zewnętrznej. Lech Łodej dodaje, że będzie to mały ośrodek rekreacyjny na wolnym powietrzu.

– Aby można było w aktywny sposób spędzić czas wolny, zadbać o zdrowie, a przy okazji jest to szansa na dobrą zabawę dla młodziezy, poniewaz takich skateparków zbyt wiele w naszym powiecie nie mamy – podsumowuje.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace przy budowie skateparku rozpoczną się w przyszłym roku.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this