Znajdź nas na

FAKTY

Lech Łodej: W gminie Kunów wiosna upływa pod znakiem inwestycji!

W gminie Kunów nie zwalniają tempa, a wiosna upływa pod znakiem licznych inwestycji, od remontu dworku w Chocimowie zaczynając, poprzez budowę Klubu Malucha, na przebudowach i modernizacjach dróg kończąc.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Inwestycja „goni” inwestycję, tak w wielki skrócie można podsumować prace budowlane, jakie mają miejsce w gminie Kunów. Zmieniają się obiekty użyteczności publicznej (nowy dach na remizie w Bukowiu), remontowane są te, które na stałe wpisały się w historię i dziedzictwo kulturowe gminy (remont dworku w Chocimowie), na oczach mieszkańców w górę pną się mury Klubu Dziecięcego, a już wkrótce kolejnymi drogami w nowym, bezpiecznym standardzie, przejadą kierowcy.   

Podpisanie umowy na realizację zadania dotyczącego rozbudowy ul. Ogrodowej w Kunowie
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie
Podpisanie umowy na realizację zadania dotyczącego przebudowy ul. Partyzantów w Kunowie
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

– Nie zwalniamy tempa. 9 kwietnia podpisaliśmy umowy  na realizację dwóch zadań drogowych. Pierwsze dotyczy rozbudowy ul. Ogrodowej w Kunowie. Koszt tej inwestycji to 7 300 000 zł.  Drugie zadanie dotyczy przebudowy ul. Partyzantów w Kunowie. realizacja inwestycji kosztować będzie 3 858 397,95 zł. Te dwie inwestycje  dofinansowane są w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 80% – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

Dodaje, że jakość infrastruktury drogowej w gminie Kunów ulega systematycznej poprawie.  Przekłada się to na bezpieczeństwo mieszkańców. Zaznacza, że stan techniczny ulic Ogrodowej i Partyzantów od lat pozostawiał wiele do życzenia. Pełne są dziur, kolein i nierówności.

Nowy asfalt na ulicy Polnej w Janiku
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

–  Są miejsca, gdzie po opadach po prostu stoi woda. Nie takich warunków w XXI wieku oczekują mieszkańcy. Cieszę się, że pozyskaliśmy środki na ich kompleksowe remonty i to w takiej rekordowej kwocie, wynoszącej 10 000 000 zł. Nie przypominam sobie, abyśmy jednorazowo pozyskali tak duże wsparcie – mówi burmistrz.

W ramach prac zlikwidowane zostaną rowy odwadniające, powstanie kanalizacja deszczowa, wymieniony zostanie wodociąg, zamontowane będzie oświetlenie, powstaną nowe wjazdy do posesji, a także droga asfaltowa wraz z chodnikiem. 

Trwa remont dworku w Chocimowie
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Wykonawcy (w przypadku ulicy Partyzantów firma Dromar R.L. Bożek, w przypadku ulicy Ogrodowej – PRD ROADSTAR Sp. z o. o.) na realizację tych zadań mają 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Nowy dach na remizie w Bukowiu
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this