Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Lepiej wyposażeni, będą bardziej skuteczni!

Ford Ranger oraz Ford Transit Custom wzbogaciły tabor w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zostały zakupione ze środków własnych, a ich koszt wyniósł łącznie ponad 240 tysięcy złotych.

fot. KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski

Ford Ranger o przedłużonej 5 osobowej kabinie ze względu na konstrukcję i posiadany napęd 4×4 posłuży ostrowieckim strażakom, jako samochód rozpoznawczo-ratowniczy, który umożliwi szybką i sprawną ocenę zagrożenia i dotarcie do miejsc trudno dostępnych ze względu na charakter terenu, czy choćby przejezdność drogi. Zabudowa typu pick-up pozwoli również na transport sprzętu ratowniczego w takim terenie.

Natomiast Ford Transit będzie służył mundurowym w charakterze samochodu kwatermistrzowskiego, będącego wsparciem zaplecza logistycznego i wykorzystywany będzie do transportu ludzi i sprzętu w czasie akcji ratowniczo-gaśniczych, a także w bieżącej codziennej działalności komendy.

Samochód ten umożliwia przewóz nawet 6 osób przy jednocześnie wydzielonej dużej przestrzeni ładunkowej. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w podjazdach sprawiają, że ich użytkowanie jest dużo bardziej komfortowe i bezpieczne dla ratowników, co przekłada się na skuteczność i niezawodność strażaków.

fot. KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski

Źródło: KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this