Znajdź nas na

FAKTY

Liczyła się każda sekunda! Ostrowczanin nie był w stanie sam się poruszać, a jego życie było zagrożone!

Wczoraj (poniedziałek, 20 maja) dyżurny ostrowieckiej komendy odebrał niepokojące zgłoszenie od dyspozytora Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Z jego treści wynikało, że 59-letni ostrowczanin chce targnąć się na swoje życie.

fot. Świętokrzyska Policja

Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja ostrowieckich mundurowych ta historia mogła skończyć się tragicznie Wczoraj około godziny 10 dyżurny ostrowieckiej komendy odebrał niepokojące zgłoszenie od dyspozytora Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Z jego treści wynikało, że 59-letni ostrowczanin chce targnąć się na swoje życie. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim kom. Grzegorz Król natychmiast przystąpił do działania nawiązując kontakt telefoniczny z desperatem. Stróż prawa w trakcie rozmowy ustalił, że  mężczyzna prawdopodobnie przebywa na terenie jednego z kompleksów leśnych przy ul. Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Liczyła się każda sekunda. Mundurowy natychmiast na miejsce skierował patrol policyjny, który rozpoczął poszukiwania 59-latka. Dyżurny cały czas prowadził z mężczyzną rozmowę, którego głos był coraz słabszy. Nie mógł się również samodzielnie poruszać. Desperat słyszał w oddali sygnały dźwiękowe użyte przez policjantów, jednak nie miał siły, aby się przemieścić. Po chwili mundurowi z patrolu w składzie st. post. Dominika Nawrot i post. Mateusz Minkina znaleźli leżącego na ziemi mężczyznę. Natychmiast udzielili mu pomocy, a następnie przekazali pod opiekę załodze ratownictwa medycznego.

fot. Świętokrzyska Policja

Pamiętaj, nie jesteś sam!

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie miasta znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi miejski ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this