Znajdź nas na

FAKTY

Ma nowoczesne wyposażenie i udogodnienia dla pacjentów! Nowa karetka trafiła do pogotowia w Ostrowcu Św.!

840 000 zł kosztowała karetka, która trafiła do ostrowieckiego oddziału pogotowia ratunkowego, z czego 612 000 zł, to dofinansowanie pochodzące z budżetu województwa. Nowy ambulans posiada udogodnienia dla pacjentów, wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt. – Na pewno będzie służył i poprawi standard pracy zespołów ratowniczych, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo naszych pacjentów z powiatu ostrowieckiego – mówi Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Od lewej: Mariusz Wesołowski, pracownik ostrowieckiego pogotowia, Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Danuta Barańska, radna powiatu ostrowieckiego i zastępca kierownika do spraw medycznych ostrowieckiego oddziału Świętokrzyskiego Centrum Medycznego i Transportu Sanitarnego i Zbigniew Duda, radny powiatowy i przewodniczący Rady Społecznej Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Wczoraj (wtorek, 10 stycznia) prosto z  Kielc do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechała nowa karetka pogotowia ratunkowego.

– Cieszymy się tym bardziej, że w 2022 roku w województwie świętokrzyskim zakupiona została tylko jedna karetka pogotowia i trafiła właśnie do Ostrowca Świętokrzyskiego. Jest to efekt naszej bardzo dobrej współpracy z panią doktor (Danutą Barańską, przyp. red.), z panem radnym Rady Powiatu Ostrowieckiego (Zbigniewem Dudą, przyp. red.), nasze argumenty przekonały zarówno panią dyrektor pogotowia w Kielcach, jak i Zarząd Województwa Świętokrzyskiego do tego, aby ta karetka trafiła do Ostrowca Św. – mówiła Magdalena Zieleń.  

Nowa karetka trafiła do ostrowieckiego pogotowia fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Wartość ambulansu to 840 000 zł, z czego 612 000 zł, to dofinansowanie pochodzące z budżetu województwa świętokrzyskiego. 

Zbigniew Duda, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego z Klubu Prawa i Sprawiedliwości, a także przewodniczący Rady Społecznej Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego  w Kielcach podkreśla, że współdziałanie dla dobra pacjentów, dla dobra mieszkańców powiatu ostrowieckiego, przynosi wyraźne, dobre efekty.  

– W związku z tym, że jestem mieszkańcem Ostrowca Świętokrzyskiego, to miasto jest, było i będzie mi zawsze najbliższe. Potrzeb mieszkańców, potrzeb, które ma pogotowie, jest bardzo wiele. W związku z tym, że w poprzednim roku została zakupiona tylko jedna karetka przez Sejmik Wojewódzki, to razem z panią radną Magdaleną Zieleń lobbowaliśmy, przekonywaliśmy pana marszałka, zarząd województwa, że ta karetka jest niezbędna w naszym mieście, a pani doktor Danuta Barańska, chodził w podobne miejsca innymi ścieżkami. Nasze współdziałanie spowodował, że ta karetka stoi u nas – tłumaczy Zbigniew Duda. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Podkreśla, że ważne jest to, że nowa karetka, bardzo dobrze wyposażona, będzie mogła służyć mieszkańcom powiatu. 

– Udało się różnymi sposobami i zabiegami spowodować to, że jest w naszym powiecie, a nie w żadnym innym – dodaje radny. 

Karetka, która trafiła do ostrowieckiego pogotowia jest bardzo dobrze wyposażona.  Ma wysuwany stopień dla pacjentów z trudnościami w poruszaniu się, przesuwane nosze, pozwalające na dostęp do pacjenta. Znajduje się w niej sprzęt ratujący życie: defibrylator nowej generacji, respirator, pompa infuzyjna, deska pediatryczna, podbieraki i tlen.

–  Jesteśmy drugim miastem po Kielcach, największym w województwie. Karetka będzie służyć nie tylko mieszkańcom powiatu ostrowieckiego, ale i pacjentom z powiatów ościennych, ponieważ nasz rejon działania jest szerszy – wyjaśnia Danuta Barańska, radna powiatowa z KWW Jarosława Górczyńskiego, zastępca kierownika do spraw medycznych ostrowieckiego oddziału Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Dla pacjentów to jest niesamowita wygoda, nowy sprzęt, mamy dużo wyjazdów na dobę, karetki się zużywają. Karetka, która służyła przed nową karetką będzie karetką rezerwowa, a ta będzie służyła dla dobra naszych pacjentów – dodaje i przyznaje, że ostrowieckie pogotowie odnotowuje średnio od 35 do 55 wyjazdów na dobę.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this