Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Macie ochotę na niezwykły spacer? BWA zaprasza na „Spacerownik po mieście”

Jeśli macie ochotę na niezwykłą przygodę, która przeniesie Was w czasy przeszłości, zapraszamy na edukacyjny spacer, dotyczący żydowskiej przeszłości Ostrowca Św., który odbędzie się w najbliższą sobotę (27 kwietnia). Dzień później, 28 kwietnia (niedziela) wszyscy miłośnicy naszego miasta będą mogli na nowo odkryć jego architekturę, a także poznać jego wartościowe, a często niezauważane elementy. Koszt spacerów – 5 zł od osoby.

fot. Arek Sobieraj/Źródło BWA Ostrowiec Św.

Ideą „Spacerownika po mieście” jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie wartościowych, a często zapomnianych faktów z jego historii a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń.

27 kwietnia (sobota) będzie nie lada okazją dla wszystkich zainteresowanych żydowską historią Ostrowca Świętokrzyskiego.

Spacer rozpocznie się o godzinie 11.00 pod Pomnikiem Żydów Ostrowieckich przy ul. Starokunowskiej, a zakończy na rynku. Po drodze będzie kilka przystanków m.in.: w miejscu po synagodze, w dawnej dzielnicy żydowskiej czy na kirkucie. Przewodnik przybliża dawny wygląd i funkcję danej lokalizacji, oraz zaprezentuje sylwetki ważnych ostrowieckich obywateli, pochodzenia żydowskiego.

Opisy wzbogacone będą o unikatowe zdjęciach prezentowe na planszach. Czas trwania spaceru to około 1,5 godziny. Spacer prowadzi Wojciech Mazan – fotograf, kurator, aktywista, patriota lokalny. Pracownik BWA Ostrowiec. Od lat prowadzący bloga „Żydowski Ostrowiec” 

www.zydowskiostrowiec.blogspot.com

Rezerwacja spaceru w innym terminie dla grup zorganizowanych (min. 5 osób): tel.: + 48 41 263 20 48, e-mail: promocja@bwa.ostrowiec.pl

Dzień później, bo 28 kwietnia (niedziela) o godz. 11.00 rozpocznie się spacer, którego celem będzie pokazanie znanej-nieznanej architektury naszego miasta.

Spacer rozpocznie się w okolicy McDonald’s, a zakończymy na rynku. Na trasie znajdzie się dziesięć obiektów np. budynek poczty, kina, czy kościół, które zostaną poddane dokładnej analizie.

Przewodnik przybliża historię danego obiektu, jego funkcję i na przykładach z polskiej lub światowej architektury, prezentowanych na planszach, wytłumaczy i opisze części budynku składające się na dany styl architektoniczny.

Każdy z uczestników na zakończenie spaceru otrzyma folder z najważniejszymi informacjami poruszanymi podczas zajęć.

Czas trwania spaceru, który poprowadzi Wojciech Mazan, to około 1,5 godziny (istnieje możliwość dostosowania czasu do potrzeb grupy). Koszt uczestnictwa w spacerze: 5 zł/osoba.

Rezerwacja spaceru w innym terminie dla grup zorganizowanych (min. 5 osób): tel.: + 48 41 263 20 48, e-mail: promocja@bwa.ostrowiec.pl

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this