Znajdź nas na

FAKTY

Magdalena Zieleń: Przebudowana Aleja 3 Maja będzie wizytówką Ostrowca Św.!

To największa inwestycja w Ostrowcu Świętokrzyskim od dziesięcioleci. Mowa o rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 754 (Alei 3 Maja, ulicy Mieczysława Radwana), a także budowie nowego nowoczesnego mostu na rzece Kamiennej. O realizację tej inwestycji zabiegała Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, która opowiedziała nam o tym, jakie jeszcze prace zaplanowano na terenie tej inwestycji.

Magdalena Zieleń, Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na przebudowę Alei 3 Maja i  ulicy Mieczysława Radwana mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, a także kierowcy poruszający się systematycznie po tym mieście, czekali od lat. Nierówna nawierzchnia, koleiny, ubytki, a po większych opadach deszczu także kałuże i małe potoki, które dotychczas nie ułatwiały podróżowania. Wiele do życzenia pozostawiał  także Most imienia Księdza Infułata Marcina Popiela nad rzeką Kamienną w ciągu Alei 3 Maja. Dzięki staraniom m.in.  Magdaleny Zieleń, Radnej Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego ta długo wyczekiwana inwestycja, stała się faktem. 

– Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego i powiatu ostrowieckiego zasłużyli na tę inwestycję. Aleja 3 Maja to jedna z piękniejszych i bardziej reprezentacyjnych ulic w naszym mieście. Jak wyglądała przed laty możemy przekonać się ze starych pocztówek ,czy fotografii. Dzięki montażowi finansowemu, czyli środkom rządowym i przeakazanym z budżetu województwa, stanie się bezpieczniejsza dla kierowców. Ciągi pieszo-rowerowe sprawią natomiast że, będzie to atrakcyjne miejsce na rodzinne spacery. Jeśli dodamy do tego nowoczesny most, który ponownie połączy dwa brzegi rzeki Kamiennej,  myślę, że będzie to świetna wizytówka naszego miasta – mówi Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Magdalena Zieleń, Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Pomimo że prace remontowe wciąż trwają, kierowcy już podkreślają, że zdecydowanie lepiej jeździ się im nową nawierzchnią na ulicy Mieczysława Radwana, czy ulicy Polnej.

O tym na jakim etapie aktualnie znajduje się inwestycja, zapytaliśmy Magdalenę Zieleń.  

– Kontynuowane są wciąż prace w zakresie nawierzchni drogowych głównie w obrębie ulicy Mieczysława Radwana i Alei 3 Maja, co widać już po warstwach bitumicznych. Sieci infrastruktury mamy już w znacznym stopniu przebudowane. W zakresie mostu prowadzone są już roboty konstrukcyjne w zakresie podpór, w tym pylonu, jak również wykonywane jest podparcie pod ustrój nośny –  tłumaczy Magdalena Zieleń.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jednak, aby mieszkańcy mogli cieszyć się siecią drogową w nowej jakości, konieczne są chwilowe utrudnienia. I tak planowane jest wprowadzenie nowej Tymczasowej Organizacji Ruchu. 

16 października 2023 roku – Rozbudowa skrzyżowania ulic Okólnej, Denkowskiej i Juliusza Słowackiego – przebudowa sieci.

W ramach organizacji ruchu powstanie rondo tymczasowe w śladzie docelowego, które usprawni ruch na skrzyżowaniu powyższych ulic i jednocześnie umożliwi przebudowę sieci infrastruktury w jego obszarze. Powyższa organizacja będzie obowiązywać najprawdopodobniej do marca 2024 r. 

17 października 2023 roku – Przebudowa ul. Adama Wardyńskiego i ul. Jana Głogowskiego

Zmiana organizacji ruchu polegać będzie na częściowym zamknięciu ul. Jana Głogowskiego i Adama Wardyńskiego. Umożliwi wykonanie tych odcinków inwestycji już w nowym układzie komunikacyjnym. Objazdy będą prowadzone m.in. ul. Siennieńską i Iłżecką. Odblokowanie zamkniętych odcinków ulic w ramach tej organizacji najprawdopodobniej nastąpi jeszcze w tym roku.

19 października 2023 roku – Przebudowa DW 754 str. lewa od ul. Adama Wardyńskiego do Al. Jana Pawła II, zamknięty wlot lewy ul. Polnej.

Celem wprowadzanej organizacji ruchu jest udrożnienie skrzyżowania ul. Mieczysława Radwana z ul. Jana Pawła II (zostanie ono otwarte od 19 października) przy równoczesnym zamknięcie wlotu ul. Polnej na kolejnym skrzyżowaniu z ul. Mieczysława Radwana. Dojazd do zamkniętego odcinka ul. Polnej będzie prowadzony od ul. Jana Pawła II i ul. Iłżeckiej. Ruch w ciągu ul. Mieczysława Radwana poza skrzyżowaniami pozostaje bez zmian. Wykonawca widzi szansę na odblokowanie zamkniętego w ramach tej organizacji wlotu ul. Polnej jeszcze w tym roku, ale wszystko zależy od warunków pogodowych.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

1 Comment

1 Comment

  1. zdegustowany

    17 października, 2023 at 08:16

    Upadające miasto, w którym w tej chwili więcej mieszkańców przebywa na saksach niż mieszka …Jedno z niewielu miast w Polsce, którym z wyjątkiem pierwszego (po ’89) prezydenta Lecha.Janiszewskiego, rządziła postPRLowska klika, a później skorumpowane do DNA, różnej maści grupy interesów, opierające się momentami na egzotycznych „obywatelskich” koalicjach opartych w większości na poparciu ze strony PSL, które w Kielcach rządziło w Urzędzie Marszałkowskim, przez kilka kolejnych kadencji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this