Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Małgorzata Kostrzewa, prezes Zarządu ostrowieckiego OTBS-u przeszła na emeryturę! Na stanowisku zastąpił ją Wojciech Wójcik!

Małgorzata Kostrzewa, prezes Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego odchodzi na emeryturę. Podczas czwartkowej (17 lutego) nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego poinformował o tym Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. Małgorzata Kostrzewa nie kryła wzruszenia. – Nie byłoby tych wszystkich sukcesów, gdyby nie było dobrej współpracy – mówiła. Według informacji zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej OTBS-u funkcję prezesa Zarządu pełni aktualnie Wojciech Wójcik.

Małgorzata Kostrzewa, była prezes Zarządu ostrowieckiego OTBS-u fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Ostrowcu Świętokrzyskim ma nowego prezesa Zarządu. Według informacji opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej Spółki został nim Wojciech Wójcik. Na stanowisku zastąpił Małgorzatę Kostrzewę, którą podczas czwartkowej (17 lutego) nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego pożegnali prezydent, radni, a także pracownicy urzędu. Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego  dziękował jej za wsparcie, życzliwość i zrozumienie. 

–  W związku z przejściem na emeryturę, składam pani serdeczne podziękowania za piękny wkład w rozwój Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Dziękuję za pani zaangażowanie, determinację i siłę w realizacji podejmowanych działań, za wzorową pracę, wyjątkową życzliwość, nieprzebrane pokłady optymizmu, wiedzę i kompetencje. Pani trwająca 39 lat kariera zawodowa  pokazuje ogromny szacunek do pracy, a postawa może być wzorem dla wielu młodych ludzi. W sposób szczególny dziękuję za minione 15 lat, w trakcie których współtworzyła pani markę OTBS-u. Przez ten czas zapisała pani wiele ważnych kart  w historii zmian ostrowieckiej przestrzeni publicznej, na rynku nieruchomości i budownictwa mieszkaniowego. Dzięki pani pracy i zaangażowaniu udało nam się wspólnie wiele w tym zakresie osiągnąć, a nasze miasto stawiane jest jako przykład tego, jak spółka miejska z powodzeniem podjęła się roli dewelopera, oferującego idealnie skrojoną dla potrzeb rynku lokalnego. Kompleksy bloków  przy ulicach Sikorskiego, Pogodnej oraz Osiedle Merkury zmieniły obraz kilku dzielnic miasta i stały się początkiem rozwoju budownictwa wielorodzinnego. Za tymi działaniami podążyli prywatni inwestorzy, którzy dostrzegli potencjał drzemiący w Ostrowcu Św. To symbol otwartości na potrzeby mieszkańców i zmian w podejściu do miasta, jako żywego organizmu – czytał Jarosław Górczyński.

Dodał, że praca Małgorzaty Kostrzewy to przykład „wyjątkowej energii i determinacji w realizacji powierzonych zadań”, a ona sama dała się poznać jako „solidny pracownik i dobry pracodawca”.   

Siedziba OTBS-u Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jest mi niezmiernie miło podziękować pani, że przez te lata mieliśmy wyjątkowo dobrą współpracę, dziękuję w imieniu moich poprzedników za pani pracę na rzecz Ostrowca Świętokrzyskiego  – mówił prezydent.

Głos zabrała także Irena Renduda-Dudek, przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Św., która podziękowała za współpracę w imieniu radnych. 

Na pewno te obiekty, które udało się za pani czasów wybudować w mieście przysłużą się mieszkańcom i na pewno będą zadowoleni z zamieszkania w tych naszych budynkach, niektórych bardzo pięknych, tak jak Osiedle Merkury. Myślę, że teraz zaczął się dla pani nowy czas. Coś się skończyło, coś się zaczyna. Zaczyna się czas taki bez stresów, bez szefów.  Samemu można decydować o sobie, wypoczywać, uśmiechać się częściej i po prostu życzę pani dużo zdrowia, bo ten covid szaleje i nie wiadomo kiedy się skończy, ale dobrze by było mu się oprzeć. Wypoczynku na tej zasłużonej emeryturze – mówiła Irena Renduda-Dudek.

Małgorzata Kostrzewa nie kryła wzruszenia. 

Zrzut ekranu z nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowca Św. podczas której pożegnano, odchodzącą na emeryturę Małgorzatę Kostrzewę Źródło: YouTube Urząd Miasta w Ostrowcu Św.

– Tyle dobrych słów, że po prostu jestem wzruszona, ale myślę, że warto było pracować. Jestem dumna, że mogłam pracować z takimi ludźmi jak pan prezydent, wszyscy państwo w urzędzie miasta, również rada miasta. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt. Przepraszam za wzruszenie, ale jestem tylko człowiekiem – mówiła Małgorzata Kostrzewa. 

Podkreślała, że nie byłoby sukcesów, gdyby nie było dobrej współpracy z gminą i pracownikami. 

– Zawsze mogłam liczyć na wsparcie. Przejmując  jakby to stanowisko po panu Piotrze (Piotr Dasios przyp. red.), panu wiceprezydencie, razem współpracowaliśmy, było troszkę mi łatwiej. Pewne szlaki przetarte. Dziękuje za wszystkie skierowane w stosunku do mojej osoby gesty wsparcia, pomocy. Jestem dumna, że mogłam pracować w takim gronie, wśród takich osób i również dla mieszkańców Ostrowca Św. jest to dla mnie naprawdę ogromny zaszczyt  – podsumowała była prezes Zarządu OTBS.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this