Znajdź nas na

FAKTY

Marek Materek, kandydat do Senatu RP: U nas liczą się czyny, a nie słowa!   

Partia Nowa Demokracja Tak, oparta na Ruchu Marka Materka wystawi w zbliżających się wyborach parlamentarnych kandydatów w jednomandatowych okręgach wyborczych do Senatu RP. Z północy województwa świętokrzyskiego (obejmującego powiaty: skarżyski, starachowicki, ostrowiecki, opatowski i sandomierski) o mandat senatora ubiegał się będzie Marek Materek, prezydent Starachowic. – Każdy mieszkaniec Ostrowca Św., Kunowa, Ćmielowa i innych miejscowości może zobaczyć to, w jaki sposób zmieniły się w ostatnich latach Starachowice i w jaki sposób chcemy zmieniać ziemię świętokrzyską ponad politycznymi podziałami – mówił podczas poniedziałkowej (28 sierpnia) konferencji prasowej Marek Materek.

Marek Materek, prezydent Starachowic, kandydatem do Senatu RP z ramienia Nowej Demokracji Tak fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Nasza kampania będzie polegała na spotkaniach bezpośrednich z mieszkańcami wszystkich tych powiatów, wszystkich gmin, które wchodzą w skład okręgu wyborczego. Przede wszystkim staramy się dotrzeć do obywateli z naszym programem wyborczym, zawartym w 23 postulatach, który przygotowaliśmy i który gotowi jesteśmy wdrażać następnego dnia po wyborach –  mówił podczas zorganizowanej w Ostrowcu Świętokrzyskim (poniedziałek, 28 sierpnia) konferencji prasowej Marek Materek, prezydent Starachowic.     

Dodał, że reprezentowana przez niego partia  Nowa Demokracja TAK, oparta na Ruchu Marka Materka skupia działaczy samorządowych, społeczników, osoby, które angażują się w działania na uczelniach wyższych.

Dodał, że Ruch Marka Materka, Nowa Demokracja Tak różni się od innych partii politycznych tym, że stawia na czyny,  nie słowa.  

Konferencja prasowa, na której Marek Materek potwierdził swoją kandydaturę do Senatu RP, odbyła się na ostrowieckim Rynku 28 sierpnia 2023 roku
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Z tych czynów i z tego co dla ziemi świętokrzyskiej, dla Starachowic zrobiliśmy w ostatnich latach, byliśmy i jesteśmy rozliczani przez mieszkańców w wyborach samorządowych od 2014 roku. Przez ostatnie 9 lat mam zaszczyt i przyjemność pracować dla mieszkańców ziemi świętokrzyskiej, jako prezydent miasta Starachowice. Każdy mieszkaniec Ostrowca Św., Kunowa, Ćmielowa i innych miejscowości może zobaczyć to, w jaki sposób zmieniły się w ostatnich latach Starachowice i w jaki sposób chcemy zmieniać ziemię świętokrzyską ponad politycznymi podziałami. Polska scena polityczna jest bardzo, ale to bardzo podzielona. My staramy się iść z pozytywnym przesłaniem do tych wyborów, pokazywać to, co zostało zrobione i to co chcemy zmienić tak, żeby ziemia świętokrzyska miała dobrą reprezentację w polskim parlamencie – zaznaczył Marek Materek, dziękując wszystkim tym, którzy są zaangażowani w zbiórkę podpisów, którzy już złożyli podpisy pod listami poparcia. 

– I proszę  też wszystkich tych, którzy jeszcze tego nie zrobili o wsparcie i pomoc dlatego, że to jest niezbędne do tego, żebyśmy mogli zarejestrować naszych kandydatów do Senatu w poszczególnych okręgach wyborczych.  Takie są wymogi Państwowej Komisji Wyborczej, zamierzamy je spełnić. I mam nadzieję, do zobaczenia na kampanijnym szlaku – podsumował Marek Materek.      

Prezydent Starachowic przyznał, że kandydaci Nowej Demokracji Tak nie zostali wystawieni w pozostałych okręgach województwa świętokrzyskiego. O mandat ubiegać się będą natomiast reprezentanci partii w innych okręgach na terenie kraju np. na Dolnym Śląsku, na Pomorzu, czy w Lublinie. Jak zaznaczył Marek Materek będzie to ok. 10 kandydatów w skali kraju.

– Ostateczną liczbę poznamy po zbiórce podpisów, bo wtedy będziemy wiedzieli kto realnie zebrał wszystkie podpisy, które są wymagane do tego, żeby zarejestrować się w Państwowej Komisji Wyborczej – tłumaczył Marek Materek.  

Marek Materek, prezydent Starachowic
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przyznaje, że liczy na  poparcie ludzi, którzy „zdroworozsądkowo myślą”, ludzi, którzy do tej pory popierali różne formacje polityczne. Podkreśla, że wśród wyborców jego partii są zarówno zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości, jak i zwolennicy Platformy Obywatelskiej, czy innych partii demokratycznych, którzy mają dość podziałów. 

– (…) którzy mają dość mowy-trawy i mówienia o rzeczach, które później nie mają przełożenia na nasza rzeczywistość. Chcemy zabiegać o głosy ludzi, którzy opierają się na konkrecie i którzy też z konkretów chcą rozliczać polskich polityków – dodał Marek Materek.

Prezydent Starachowic nie chce oceniać dotychczasowej pracy senatorów ziemi świętokrzyskiej. Ocenę pozostawia mieszkańcom. 

– Dlatego, że sam jestem nieobiektywny w tej ocenie dlatego, że jestem jednym z kontrkandydatów dla senatorów, którzy w tej chwili sprawują swoje mandaty. Obserwuję w polskim życiu politycznym, że wiele osób przez kilkanaście lat zajmuje jedne i te same funkcje, czy w Sejmie, czy w Senacie. W przypadku samorządowców parlamentarzyści ograniczyli nam możliwość kandydowania do dwóch kadencji. Takiej dwukadencyjności nie wprowadzili dla siebie. Przypadek? Nie sądzę. Każdy indywidualnie musi ocenić tych senatorów, których wybieramy w naszych okręgach jednomandatowych. Jeśli ta praca była pozytywna nic nie przeszkadza  w tym, żeby głosować na konkretnego kandydata. jeśli mieszkańcy naszego regionu uznają, że warto postawić na zmianę, warto postawić na to, żeby był pozytywny program, to zachęcamy do nas – podsumowuje Marek Materek.      

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this