Znajdź nas na

FAKTY

Miał być plac zabaw w ramach projektu „Osiedle od Nowa, dziś część mieszkańców nazywa go ugorem!

– Nigdzie nie ma takiego placu zabaw jak przy ulicy Mikołaja Reja w Ostrowcu Św. W tej chwili to jest ugór i ciężko to nawet nazwać placem zabaw. Boisko do piłki zarosło trawą, urządzenia zabawowe są zniszczone i odrapane, a wejście na plac zabaw, zrobiono bardzo niefortunnie, bo od ulicy, na której panuje największy ruch – alarmuje jeden z mieszkańców bloków przy ulicy Mikołaja Reja w Ostrowcu Św. Rzeczywiście plac zabaw do najbardziej reprezentacyjnych nie należy i już na pierwszy „rzut oka” wymaga prac remontowych. O to czy i dlaczego jest tak zaniedbany zapytaliśmy w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Św.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Pamiętam, gdy w 2019 roku szumnie został otwarty z udziałem jednego z radnych. Były kiełbaski dla mieszkańców i właściwie na tym się zakończyło. Od tamtej pory żadnego z radnych tutaj nie widziałem.  Nie widziałem też, żeby później ktoś grał tam w piłkę, żeby kiedykolwiek była tam rozciągnięta siatka. Osoba, która odpowiada za ten sprzęt zajęła pół wózkowni w bloku nr 14. Co ciekawe w zamkniętej części, gdzie znajdują się piłki jest także zawór główny wody. Zamknięty na kłódkę. Mieszkańcy nie mają miejsca na swoje rowery, bo teraz z ledwością zmieszczą się może cztery, a w bloku mieszka 16 rodzin – zaalarmował nas jeden z mieszkańców bloków przy ulicy Mikołaja Reja w Ostrowcu Św. 

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodał, że jego zdaniem, wejście na plac zabaw jest usytuowane bardzo niefortunnie, bo od ulicy, czyli  bloku nr 14. 

– Nie jest to bezpieczna lokalizacja. Powinna być barierka odgradzająca. Dzieci bawiąc się, wybiegają prosto na ulicę. O tragedię nietrudno, a wejście można było zrobić od drugiej strony  – podsumowuje. 

O stan techniczny placu zabaw przy ulicy Mikołaja Reja, a także o jego remont  zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Ostrowca Św. 

– Przy ulicy Mikołaja Reja jest zlokalizowane boisko sportowe do siatkówki plażowej i badmintona, wybudowane w ramach projektu „Osiedle Od Nowa”. Zarządcą terenu jest Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, a przedstawicielem zarządcy dla wyżej wymienionego obiektu jest Rada Osiedla „Kamienna”. Boisko sportowe jest obiektem ogólnodostępnym, wielofunkcyjnym, wykorzystywanym do prowadzenia m.in. rozgrywek sportowych dla dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej. Organizacja boiska była sukcesywnie realizowana w latach 2016-2019. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło w 2019 roku przed sezonem letnim. Warunki najmu sprzętu sportowego oraz godziny pracy obiektu określone są w „Regulaminie korzystania z ogólnodostępnego boiska sportowego do siatkówki plażowej i badmintona oraz terenów przyległych przy ul. m. Reja w Ostrowcu Świętokrzyskim”, który jest zamieszczony na tablicy informacyjnej, usytuowanej na przedmiotowym terenie (podany jest numer telefonu kontaktowego do osoby odpowiedzialnej za przechowywanie sprzętu). Wyżej wymieniony teren jest zabezpieczony ogrodzeniem uniemożliwiającym wejście tam zwierzętom. Furtka boiska nie jest zamykana na klucz – czytamy w odpowiedzi, pod którą podpisała się Anna Niedbała, sekretarz miasta Ostrowca Św. 

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodaje także, że ze względu na sytuację pandemiczną związaną z zagrożeniem Sars – Cov2 boisko nie było wykorzystywane do gier i zabaw sportowych od momentu wprowadzenia stanu epidemii tj. od marca 2020 roku. 

– W związku z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, w najbliższym czasie na wyżej wymienionym terenie zostaną przeprowadzone prace porządkowe i pielęgnacyjne związane z zielenią i boiskiem do siatki plażowej (podcięcie drzew i krzewów, niezbędne koszenie trawy, pomalowanie słupków do siatki, pomalowanie ławek i koszy na śmieci) – wyjaśnia sekretarz. 

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

 Na terenie miasta w utrzymaniu i zarządzie Gminy jest aktualnie 24 place zabaw, w tym Strefa Rekreacji i Wypoczynku przy ul. Świętokrzyskiej oraz Otwarte Strefy Aktywności.

– Moje odczucie jest takie, że o to miejsce nikt nie dba, a mieszkańców naszych bloków traktuje się jako gorszą kategorię – podsumowuje mieszkaniec. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this