Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

Michał Słoka i Maciej Nowak najlepsi na kortach w Nietulisku Dużym!

W dniach 16-17 czerwca na kortach w Nietulisku Dużym, w gminie Kunów odbył się pierwszy turniej z cyklu Świętokrzyski Wielki Szlem organizowany przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe „WINNER”. W kategorii Open bezkonkurencyjnym okazał się Michał Słoka ze Skarżyska-Kamiennej, w kategorii 45+ – Maciej Nowak.

fot. Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe „WINNER”

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych, Open oraz +45. W sumie do rozgrywek przystąpiło 20 zawodników z Kielc, Radomia, Pionek, Starachowic, Skarżyska- Kamiennej, Mielca, Tarnobrzega. Nie zabrakło przedstawicieli gospodarzy.

W kategorii Open bezkonkurencyjnym okazał się Michał Słoka (Skarżysko-Kamienna), który w finale pokonał Kamila Wronę (Starachowice). Trzecie miejsca zajęli Igor Parszowski (Kielce) i Jakub Wrona (Pionki).

fot. Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe „WINNER”

Równie zacięte były spotkania wśród graczy +45 . W finale spotkali się dwaj zawodnicy OST Winner Zbigniew Dąbrowski i Maciej Nowak. Tym razem mistrz Ostrowieckiej Ligi Tenisowej z 2021 roku musiał uznać wyższość Maćka Nowaka: 6/2 6/3 . Trzecie miejsca zajęli ex aequo Mariusz Piasa z Radomia i Aleksander Tora z Mielca.

Turniej był rozgrywany pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego, dzięki temu biorący w nim udział zawodnicy uzyskali punkty do rankingu PZT. 

Kolejna odsłona Świętokrzyskiego Wielkiego Szlema w lipcu .

Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe „WINNER”

Raport ligowy

EKSTRAKLASA

Kolejne mecze wygrali Kamil Kozakiewicz i Paweł Barański. Kamil pokonał Sławomira Młodawskiego 6/2 6/4. Paweł Barański ograł Artura Kołodzieja 6/4 6/2. W tabeli prowadzi Zbigniew Dąbrowski – 12 pkt przed Zbigniewem Jopkiem, Kamilem Kozakiewiczem i Pawłem Barańskim po 9 pkt.

II LIGA GRUPA A

Trwa zwycięska passa Damiana Rondudy. Lider pokonał 6/0 6/0 Joannę Targowską-Majerek i umocnił się na prowadzeniu. Dwa pojedynki na swoją korzyść rozstrzygnął Norbert Skoczylas. W środę Norbert wygrał z Ireneuszem Korycińskim 6/0 6/1, a w czwartek zwyciężył Tomasza Partykę 7/5 6/2. Zacięty mecz rozegrali Marcin Nartowski i Ireneusz Koryciński. Trzysetowa batalia zakończył się wygraną Marcina Nartowskiego 6/4 6/7 7/5. W tabeli prowadzi Damian Ronduda – 20 pkt przed Norbertem Skoczylasem – 12 pkt, Marcinem Nartowskim – 9 pkt oraz Tomaszem Partyką i Ireneuszem Korycińskim po 5 pkt.

Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe „WINNER”

II LIGA GRUPA B

Pewne zwycięstwa odnieśli faworyci. Paweł Ozimkiewicz pokonał Katarzynę Biesiadę 6/0 6/0. Wojciech Żurek ograł Sebastian Brzeźnickiego 6/1 6/0. W tabeli prowadzi Dariusz Szczodrak – 15 pkt przed Wojcieche Żurkiem i Adamem Słapkiem po 12 pkt oraz Pawłem Ozimkiewiczem – 9 pkt.

II LIGA GRUPA C

Nie zwalnia tempa Dariusz Cichoński. W meczu czołowych zawodników grupy pokonał Sebastiana Partykę 6/4 6/0. Swoje mecze wygrali: Tomasz Czajka, Józef Brodawka i Grzegorz Zagożdżon. Tomasz Czajka w rodzinnym pojedynku ograł Jarosława Lipickiego 6/2 6/1. Józef Brodawka zwyciężył Paulinę Glegołę-Madetko 6/0 6/2. Grzegorz Zagożdżon zaś pokonał Jarosława Lipickiego 6/1 6/1. W tabeli prowadzi Dariusz Cichoński 18 pkt przed Rafałem Lipczyńskim i Sebastianem Partyką po 14 pkt oraz Tomaszem Czajką – 11 pkt.

Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe „WINNER”

II LIGA GRUPA D

Trzy mecze rozegrał Jarosław Golec. Dwa z nich kończyły się w trzech setach. Jarosław Golec pokonał Łukasza Robaczkiewicza 6/0 3/6 7/5 i Marcina Partykę 6/3 6/0 oraz uległ Witoldowi Nowakowi 5/7 7/5 1/6. W spotkaniu z Łukaszem Robaczkiewiczem, tenisista z Opatowa wykazał się dużą odpornością psychiczną. W decydującej partii prowadził już 5/3, a mimo to zszedł z kortu pokonany. Po zwycięstwie 6/2 6/1 z Pawłem Majerkiem na fotel lidera powrócił Adrian Golec. Dzięki wygranej 6/3 6/3 z Radosławem Miśkiewiczem do czołówki dołączył Marcin Partyka. W tabeli prowadzą Adrian Golec i Łukasz Robaczkiewicz po 11 pkt przed Marcinem Partyką 10 pkt i Witoldem Nowakiem 8 pkt.

Puchar Ligi

W meczu II rundy Pucharu Ligi Kamil Szmajda pokonał Sebastiana Dwojaka 6/1 7/5.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this