Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy gminy Bałtów i przyjezdni turyści mogą już korzystać z paczkomatu!

O procedurze mającej na celu ustawienie paczkomatu w Bałtowie informowaliśmy w lutym 2020 roku. W rozmowach z naszą redakcją, mieszkańcy gminy podkreślali wówczas, że urządzenie ułatwiłoby im życie. Nie musieliby bowiem nadawać, czy odbierać paczek na poczcie, zwłaszcza w czasie pandemii koronawirusa, a korzystać z paczkomatu, który czynny jest 24-godziny na dobę. Pierwotnie paczkomat miał stanąć przy urzędzie gminy, ostatecznie, po blisko trzech latach starań, stanął przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bałtowie.

Paczkomat znajduje się przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bałtowie. Na zdjęciu od lewej: Leszek Smoliński, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bałtowie i Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów fot. Urząd Gminy w Bałtowie

– Rozpoczęliśmy procedurę, mającą na celu ustawienie paczkomatu w Bałtowie, obok Urzędu Gminy. Im więcej osób odda głos na tę lokalizację, tym większa szansa powodzenia naszego pomysłu. Proszę o udostępnianie i głosowanie. Razem damy radę – zachęcał w lutym 2020 roku  Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. Odbywało się wówczas głosowanie na stronie InPostu „Paczkomat Blikso Ciebie”. To mieszkańcy mogli zadecydować czy i w jakim miejscu chcieliby mieć paczkomat. 

W rozmowach z naszą redakcją podkreślali wówczas, że paczkomat na pewno ułatwiłby im życie.  Mogliby wygodnie  nadawać i odbierać przesyłki 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, zwłaszcza w czasie pandemii koronawirusa.  Po blisko trzech latach starań paczkomat stanął przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej  w Bałtowie. 

– Udało się to dzięki współpracy gminy Bałtów z Ochotniczą Strażą Pożarną w Bałtowie. To oni wrazili zgodę na wydzierżawienie miejsca. Paczkomat znajduje się na jednej ze ścian budynku remizy strażackiej. Co ważne środki  z dzierżawy terenu będą zasilać OSP w Bałtowie. Strażacy będą mogli wykorzystać tak zebrane środki na zakup sprzętu, czy doposażenie jednostki. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjadą do nas wypoczywać, mogą już korzystać z paczkomatu. Tego typu urządzenia sprawdziły się zwłaszcza w czasie pandemii, gdy kontakty międzyludzkie  były ograniczone. Idziemy z duchem czasu – podsumowuje Hubert Żądło. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this