Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy gminy Ćmielów wypowiedzą się na temat granic parku kulturowego! 12 lipca ruszają konsultacje społeczne!

Od 12 lipca do 11 października 2021 roku odbywać się będą konsultacje społeczne w sprawie określenia granic Parku Kulturowego Doliny Kamiennej na terenie gminy Ćmielów. – Celem konsultacji jest umożliwienie zgłaszania uwag i opinii przez zainteresowanych mieszkańców miasta i gminy Ćmielów, grup społeczno-zawodowych oraz organizacji pozarządowych lub innych podmiotów – czytamy w zarządzeniu Joanny Suski, burmistrza Ćmielowa z 30 czerwca, zamieszczonego w Biuletynie Informacji Publicznej.

Zdjęcie ilustracyjne. Koncert Zespołu LeonVoci fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, decyzję, co do granic Parku Kulturowego podejmie Rada Miejska w Ćmielowie i to będzie najważniejsza uchwała, jaką radni podejmą w swej obecnej kadencji, która zdecyduje o przyszłości mieszkańców gminy Ćmielów. Będąc przede wszystkim burmistrzem dla ludzi, ze swej strony deklaruję, iż podejmę odpowiednie działania, aby to mieszkańcy mieli również swój decydujący głos – to fragment oświadczenia jakie podczas spotkania w Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie, dotyczącego utworzenia parku kulturowego na terenie gminy Ćmielów, wygłosiła Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa 11 czerwca.

Zapowiadała wówczas, że o zdanie, co do proponowanych granic Parku Kulturowego zapyta przede wszystkim mieszkańców. Słowa dotrzymała. Jak przeczytać można w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie przeczytać możemy, że na podstawie Ustawy o samorządzie gminnym, a także Uchwały nr V/35/2019 Rady Miejskiej w Ćmielowie z dnia 29 stycznia 2019 r.  w terminie od 12 lipca do 11 października 2021 roku odbywać się będą konsultacje społeczne z mieszkańcami gminy Ćmielów w w sprawie określenia granic Parku Kulturowego Doliny Kamiennej.

Wzór ankiety Źródło: Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie

Celem konsultacji jest umożliwienie zgłaszania uwag i opinii przez zainteresowanych mieszkańców miasta i gminy Ćmielów, grup społeczno-zawodowych oraz organizacji pozarządowych lub innych podmiotów.

Konsultacje zostaną przeprowadzone w formie badania opinii za pomocą ankiety skierowanej do mieszkańców miasta i gminy Ćmielów. Mieszkańcy odpowiedzą na tylko jedno pytanie, a swój głos oddadzą poprzez zaznaczenie krzyżyka przy jednej z wybranych przez siebie odpowiedzi.

„Który wariant granic parku kulturowego w Gminie Ćmielów Twoim zdaniem będzie optymalny dla Ciebie i Twojego otoczenia?” Wariant nr 1 – obszar parku kulturowego zajmujący grunty i nieruchomości w obrębach: miasto Ćmielów, sołectwa: Boria, Borownia, Buszkowice, Brzóstowa, Czarna Glina, Drzenkowice, Glinka, Grójec, Jastków, Krzczonowice, Łysowody, Piaski Brzóstowskie, Podgrodzie (Smyków),  Podgórze, Przeuszyn, Ruda Kościelna, Stoki Duże, Stoki Małe Stoki Stare, Trębanów, Wiktoryn, Wola Grójecka, Wojnowice,  Wólka Wojnowska. Wariant nr 2 – obszar parku kulturowego ograniczony do najważniejszych obrębów ochrony kulturowej tj. Gawrońca i Borowni. Park zarządzany przez gminę Ćmielów. 

Ankiety zostaną dostarczone do wszystkich mieszkańców pod adres zameldowania przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie. Wypełnione ankiety należy wrzucić do urny znajdującej się w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie w oznaczonym miejscu lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie, ul. Ostrowiecka 40, 27-440 Ćmielów.

Prezentacja wyników konsultacji nastąpi w terminie 30 dni od daty ich zakończenia poprzez umieszczenie na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie, w Biuletynie Informacji Publicznej Ćmielów, na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie.

Wyniki konsultacji mają charakter opiniodawczy i będą miały znaczący wpływ na podjęcie decyzji określenia granic Parku Kulturowego Doliny Kamiennej na terenie gminy Ćmielów.

Zarządzenie burmistrza Ćmielowa dostępne jest tutaj


2 komentarze

2 Comments

  1. emd

    30 lipca, 2021 at 10:27

    Od listopada 2008 roku dla planu miejscowego konieczne jest również przeprowadzenie, równolegle do procedury planistycznej, strategicznej oceny oddziaływania na środowisko ( Art. 46 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko – Dz. U. 2021 poz. 247).
    Czy powstała taka strategiczna ocena oddziaływania na środowisko?
    Dlaczego do ankiety załączono informator, który jednoznacznie wskazuje, że należy skreślić wariant 2. Wariant 1 zakolorowano na czerwono z wykazaniem samych negatywów, zaś wariat 2 zakolorowano na zielono i wypisano same pozytywy. Czy etyczne jest wpływanie w taki sposób na decyzję mieszkańców?

  2. emd

    30 lipca, 2021 at 10:33

    Od listopada 2008 roku dla planu miejscowego konieczne jest również przeprowadzenie, równolegle do procedury planistycznej, strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (Dz.U. 2021 poz.247 Art. 46 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko).
    Czy taka strategiczna ocena oddziaływania na środowisko została sporządzona?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

Z wojewódzkiej na powiatową! 

FAKTY

Tajemnicą poliszynela pozostaje informacja o zarobkach kierowników oddziałów ostrowieckiego szpitala!

FAKTY

Jak powinna nazywać się statuetka wręczana corocznie ostrowieckim przedsiębiorcom? 

FAKTY

Gminy Waśniów i Bodzechów z dotacjami na budowę i modernizację dróg dojazdowych do pól!

FAKTY

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this