Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy Pętkowic na remont drogi czekali blisko 40 lat!

To wielkie wydarzenie dla mieszkańców Pętkowic, w gminie Bałtów. 766 metrowy odcinek drogi, przebiegający przez to sołectwo, doczekał się modernizacji. A mieszkańcy, jak podkreślali podczas dzisiejszej (środa, 21 czerwca) konferencji prasowej, na drogę w nowym standardzie czekali od blisko 40 lat. Nie udałoby się, gdyby nie środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Nowa nawierzchnia drogi wraz z utwardzonymi poboczami cieszy mieszkańców Pętkowic. Dla jednych to tylko fragment asfaltu, dla nich poczucie bezpieczeństwa i komfort podróżowania.

– Poprzednia nawierzchnia asfaltowa była już w tak tragicznym stanie, że nie opłacało się jej remontować. Miejscami na drodze została tylko 3 cm warstwa asfaltu. Aby wykonać to zadanie musieliśmy skomunalizować działkę. Przeszliśmy tę procedurę pomyślnie i aplikowaliśmy o dofinansowanie – przypomina Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Dzięki dobrze przygotowanemu wnioskowi samorząd pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Realizacja inwestycji zajęło się Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wójt dodał również, że wspólnie z przewodniczącym rady, Henrykiem Cichockim, a także  całą radą stara się wspierać wszystkich mieszkańców w sposób równy. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Pomimo że z tej miejscowości radny nie jest z obozu, który mnie popierał, tym remontem pokazujemy, że dbamy o wszystkich mieszkańców.  Nie mamy żadnych uprzedzeń, szanujemy wybory każdego i chcemy dalej dla wszystkich pracować – zapewnił wójt. 

Wójt dziękował za wsparcie inwestycji Agacie Wojtyszek, Poseł na Sejm RP, parlamentarzystom i rządowi Mateusza Morawieckiego. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Dziś jesteśmy świadkami oddania drogi z Funduszu Rozwoju Dróg. dzięki temu funduszowi gmina Bałtów pozyskała środki finansowe na remont dwóch dróg. To ważna inwestycja, o którą długo zabiegali mieszkańcy. Słyszeliśmy jakie dziury były w tej drodze, co roku łatane i nie dające komfortu życia. Dziś dzięki drodze, zjazdom, które powstały, komfort życia znacznie się poprawił/.  Cieszę się, również z tego, że pan wójt myśli o życiu społecznym mieszkańców. Jedna ze świetlic gminnych jest budowana właśnie tutaj, w Pętkowicach. To miejsce, gdzie będą się odbywały zebrania sołeckie, gdzie mieszkańcy będą mogli mówić o swoich potrzebach, gdzie będzie miejsce na integrację. Bardzo się cieszę, że mogę wspierać te inwestycje i uczestniczyć w tworzeniu tych programów. Obecność mieszkańców na dzisiejszym uroczystym odbiorze tej drogi pokazuje jak ważne było to zadanie dla nich – mówiła Agata Wojtyszek. Dodała, że środki, jakie płyną z programów rządowych to również wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców, którzy realizują te inwestycje. To także miejsca pracy dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego. 

Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Henryk Goliński, mieszkaniec Pętkowic wspominał jak wcześniej wyglądała nawierzchnia drogi.

– Były bardzo duże dziury, pobocza były powyrywane, był problem z dojazdem. Teraz jest super. Ta inwestycja będzie służyć nie tylko mieszkańcom Pętkowic, ale także mieszkańcom całej gminy i przyjezdnym – podsumował. 

To nie jedyna inwestycja w Pętkowicach. W trakcie rozpatrywania jest wniosek na przyłączenie kilku domów do kanalizacji. To będzie koszt ponad 200 000 zł dla budżetu gminy Bałtów. Oprócz tego lada chwila rozpocznie się budowa świetlicy wiejskiej, która powstanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Inwestycja wykonana będzie na działce zakupionej przez gminę. Dotychczas brakowało takiego miejsca. W planach jest również budowa altany i placu zabaw.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów i Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this