Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy Piasków Brzóstowskich będą mieć zatoczkę autobusową!

Piaski Brzóstowskie to największe, pod względem liczby mieszkańców, sołectwo w gminie Ćmielów. Miejscowość systematycznie się rozwija. Budowana jest kanalizacja sanitarna, rok temu do użytku mieszkańców oddana została świetlica wiejska, a już wkrótce będą mogli korzystać również z nowej zatoczki autobusowej. Całość zadania finansowana jest z budżetu gminy.

Piaski Brzóstowskie będą mieć zatoczkę autobusową Źródło: Gmina Ćmielów

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa przypomina, że na zatoczkę autobusową z prawdziwego zdarzenia mieszkańcy Piasków Brzóstowskich czekali od lat. 

– To długo wyczekiwane zadanie nakierowanej na bezpieczeństwo, estetykę i komfort poruszania się.Teraz będzie to bezpieczne miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli oczekiwać na przyjazd autobusu.  Piaski Brzóstowskie, to bardzo duża miejscowość. Cieszę się, że kolejna moja obietnica, kolejna inwestycja zostanie wykonana właśnie w tej części gminy. To kolejne działanie nakierowane na komfort mieszkańców Piasków Brzóstowskich – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Od lewej: Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, Marcin Jabłoński z Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Drogowiec w Ostrowcu Św. i Sławomir Nowak, Skarbnik Gminy Ćmielów
fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Zaznacza, że inwestycja zrealizowana zostanie ze środków pochodzących z budżety gminy. Na tego typu zadaniai nie można pozyskać dofinansowań. 

– Za zgodą radnych środki te znaleźliśmy w naszym budżecie. W pierwszym przetargu kwota zaproponowana przez wykonawcę przekraczała nasze możliwości finansowe. Udało się  za drugim razem. Jesteśmy usatysfakcjonowani, bo kwota wykonania zatoczki wynosi 232 929 zł. Wygrała firma z Ostrowca Św., pana Marcina Jabłońskiego – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROGOWIEC, która specjalizuje się w tego typu inwestycjach – dodaje Joanna Suska. 

Od dnia wykonania umowy wykonawca ma cztery miesiące na realizację tej inwestycji.

– To dla mnie ogromna satysfakcja, że jako burmistrz mam słowo i ze spokojem mogę spojrzeć w oczy moim mieszkańcom – podsumowuje Joanna Suska. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this