Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Mieszkańcy Traugutta 16 nie doczekają się na razie docieplenia ściany!

Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców ulicy Traugutta 16. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie doczekają się docieplenia wschodniej ściany bloku. Powód? Ujemny stan środków na koncie funduszu remontowego.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Mieszkańcy ulicy Traugutta 16 już od jakiegoś czasu mierzą się z problemem braku docieplenia przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Hutnik” jednej ze ścian budynku. W sprawie tej, podobnie jak przed rokiem, zbierane były podpisy lokatorów. Jak się okazuje na podpisach się skończyło.

– Nie wiem, jak widzą to władze spółdzielni, ale na jednej ścianie w pokoju mam gigantycznego grzyba, którego nie mogę się pozbyć. Martwię się o siebie, a także o zdrowie mojego dziecka – żaliła się nam jedna z lokatorek bloku przy Traugutta 16. Do tego nieocieplona strona wschodnia bloku sprawia, że mieszkańcom ciężko jest oszczędzić na ogrzewaniu.

fot. Czytelnik

– Rachunki niestety trzeba opłacać, gdyby ściana była docieplona, nie musielibyśmy martwić się, że ciepło ucieka, a podzielniki naliczają coraz wyższe opłaty. Nikt nie będzie zamarzał przecież zimą, oszczędzając na grzaniu – mówi inny z lokatorów.

Spółdzielnia Hutnik tłumaczy, że nie ma funduszy na remont bloku.

– Na dzień 1 listopada 2018 roku bilans funduszu remontowego wynosił -32 084,94 zł, dlatego też docieplenie ściany wschodniej nie może zostać wykonane w roku bieżącym. Należy wskazać także na pilne potrzeby remontowe os. Hutniczego, jak np. remonty kominów, podparcia stropów i inne, które są realizowane, jako zadania priorytetowe – tłumaczy Andrzej Chejzdral, prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”.

Mieszkańcy wielokrotnie alarmowali nas, że martwią się o bezpieczeństwo swoich dzieci i wnuków, które bawią się na znajdującym się vis a vis bloku przy ulicy Traugutta 20 – placu zabaw. Stare elementy są bowiem przerdzewiałe i zużyte, a samo wyposażenie pozostawia wiele do życzenia (brakuje karuzeli, drabinek, nowoczesnej piaskownicy).

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W porównaniu do placu zabaw w Parku Hutniczym ten nasz raczej nie powinien się tak nazywać. Owszem możemy tam chodzić z wnukami, ale po co, skoro tuż pod oknami, mamy nasz własny plac – mówi jedna z babć z os. Hutniczego.

Prezes SM Hutnik zapewnia, że modernizacja placu zabaw, jak i infrastruktury osiedla będą realizowane sukcesywnie w miarę posiadanych środków finansowych.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomina także, że na przestrzeni lat właśnie przy Traugutta 16 dokonano szeregu prac remontowych. W 2006 roku było to docieplenie ścian szczytowych, w 2010 wymiana powierzchni chodnika wzdłuż ściany szczytowej, w 2014 roku – wymiana drzwi wejściowych, malowanie klatek schodowych, docieplenie ściany osłonowej oraz wymiana okien na klatkach schodowych i w piwnicach, w 2018 roku pokryto i docieplono dach styropapą oraz przeprowadzono remont kominów.

Zobacz kolejne:

Zatrzymany z 13 gramami!

Nie przegap:

Policzyli bezdomnych!

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this