Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy ulicy Miodowej latami czekali na nową drogę! Było błoto i kurz! Jest nowa nawierzchnia, chodniki i ścieżka rowerowa!

Ponad 20 lat mieszkańcy ulicy Miodowej w Ostrowcu Św. czekali na drogę. O tym, że żyją w błocie i brudzie pisaliśmy w marcu ubiegłego roku. Problemem była nawierzchnia całej ulicy Miodowe, zwłaszcza po opadach deszczu. – Najgorzej jest jesienią i wczesną wiosną, gdy opady deszczu i śniegu zalewają naszą ulicę. Nie dość, że brodzimy w błocie, to jeszcze niszczymy nasze auta – mówił nam wówczas jeden z mieszkańców. Doszło już do takiego absurdu, że niektórzy taksówkarze nie chcieli wjeżdżać na Miodową i prosili pasażerów, aby zaczekali na nich przy ul. Iłżeckiej. Także radni pisali w tej sprawie interpelacje. Na szczęście z pomocą miastu przyszedł Fundusz Dróg Samorządowych. Dziś ulica Miodowa zmienia się na oczach mieszkańców. Powstała nie tylko nowa nawierzchni, ale chodnik i ścieżka rowerowa.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ponad 20 lat mieszkańcy ulicy Miodowej w Ostrowcu Św. czekali na drogę. O tym, że żyją w błocie i brudzie pisaliśmy w marcu ubiegłego roku.  Problemem była nawierzchnia całej ulicy Miodowe, zwłaszcza po opadach deszczu. –  Najgorzej jest jesienią i wczesną wiosną, gdy opady deszczu i śniegu zalewają naszą ulicę. Nie dość, że brodzimy w błocie, to jeszcze niszczymy nasze auta – mówił nam wówczas jeden z mieszkańców. Doszło już do takiego absurdu, że niektórzy taksówkarze nie chcieli  wjeżdżać na Miodową i prosili pasażerów, aby zaczekali na nich przy ul. Iłżeckiej. Także radni pisali w tej sprawie interpelacje. Na szczęście z pomocą miastu przyszedł Fundusz Dróg Samorządowych. Dziś ulica Miodowa zmienia się na oczach mieszkańców. Powstała nie tylko nowa nawierzchni, ale chodnik i ścieżka rowerowa. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Mamy taki naoczny przykład inwestycji drogowej w jednym z naszych osiedli, a konkretnie na Gutwinie stąd obecność naszych radnych Roberta Rogali i Marka Giemzy, to oni reprezentują tą część naszych mieszkańców. Chcę tutaj podziękować mieszkańców ulicy Miodowej za cierpliwość i wyrozumiałość bo, tak  Jak państwo widzicie w tej chwili mamy piękną ulicę pełnowymiarową ze ścieżką rowerową, z chodnikiem, z nowoczesnym oświetleniem LED, z przebudową infrastruktury,  natomiast na tą ulicę tutaj mieszkańcy czekali  – mówił podczas zorganizowanej w piątek przy ulicy Miodowe, Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.

Jednak nie zawsze było tak różowo. Mieszkańcy nie mogli przez wiele tak doprosić się asfaltu, a kruszywo, którym była wysypana droga niewiele dawało. Droga nie była wizytówką tej części miasta, a podróżujący nią kierowcy mogli uszkodzić swoje auta. Mieszkańcy czuli się pominięci i ignorowani przez urzędników. 

Mieszkańcy apelowali, a radni pisali interpelacje. 

– Na prośbę mieszkańców proszę o remont ulicy Miodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z przedstawionych mi zdjęć wynika, że ulica wymaga podjęcia pilnych działań celem jej remontu/budowy. Szczególnie po opadach deszczu jej stan jest fatalny – tak w swojej interpelacji z 23 maja pisał Paweł Walesic, radny powiatowy z Prawa i Sprawiedliwości.

– Pozostając w obowiązku wobec mieszkańców naszego miasta, którzy żywo komentują fatalny stan nawierzchni wspomnianych ulic, proszę o udzielenie mi rzetelnej odpowiedzi w sprawie możliwości i orientacyjnego terminu wykonania nawierzchni na ul. Miodowej oraz ul. Jeżynowej – interpelował 21 lutego Kamil Stelmasik, radny miejski z Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Mieszkańcy ulicy Miodowej i Zwierzynieckiej proszą o wyrównanie drogi i zasypanie dziur kruszywem w rejonie od ulicy Iłżeckiej do ulicy Rzeczki. Zwracam się z prośbą o szybkie działanie, które poprawią bezpieczeństwo w wyżej wymienionym rejonie osiedla Gutwin, mając na względzie dobro i bezpieczeństwo mieszkańców – czytamy w interpelacji z 29 marca, jaką złożył Marek Giemza z KWW Jarosława Górczyńskiego.

Urzędnicy, poinformowali nas wówczas, że czekają na nabór wniosków w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.  Tak też się stało 9 lipca poinformowaliśmy, że pojawiło się zielone światło dla ulicy Miodowej. Złożony przez miasto wniosek w sprawie remontu ulicy Miodowej został pozytywnie oceniony przez Wojewodę Świętokrzyskiego.  

– Wartość inwestycji to 3 400 000  zł . 1 400 000 zł to  dofinansowanie ze środków rządowych, ze środków zewnętrznych, a pozostała kwota to środki z budżetu miasta. Dobre wykonawstwo, w dobrym tempie, przed terminem i myślę, że naprawdę możemy być zadowoleni – mówił podczas piątkowej konferencji prasowej Jarosław Górczyński . Podkreślił, że robót drogowych w Ostrowcu Św. jest bardzo dużo, a samo miasto zamieniło się w plac budowy. 

W ramach inwestycji wykonana zostanie pełnowymiarowa droga, z chodnikiem, ze ścieżką rowerową z nowoczesnym oświetleniem ledowym,  z przebudową infrastruktury komunalnej, z przebudową wodociągów.

– W zamyśle chcemy ten odcinek w przyszłości połączyć  z ulicą Siennieńską, na wysokości naszego obiektu z Gutwinem.  W tej części miasta otwierają się też tereny. Tuta bardzie tereny prywatne, ponieważ okolica to działki prywatne.  Natomiast miasto bardzo mocno inwestuje w tereny przy Malinowej i Jarzębinowej. Chcemy w kolejnym etapie  robić kolejne inwestycje, bo bardzo dużo działem miasto sprzedaje w tamtym zakresie. I tam te działki na pewno będą przez nas uzbrajane – zapewniał prezydent.

2 komentarze

2 Comments

 1. robi

  5 sierpnia, 2020 at 13:51

  Szkoda ze w artykule nie jest zamieszczone zdjęcie jak skopali łączenia drogi miodowej w boczna miodowa , ale rozumie ze była cencura prezydenta przed ukazaniem się artykułu. Normalnie absurd goni absurd

  • admin

   5 sierpnia, 2020 at 14:00

   Niestety musimy Pana rozczarować. Nie jesteśmy niczyim biuletynem i nikt nie cenzuruje naszych artykułów. Łatwo to sprawdzić w trybie dostępu do informacji publicznej więc zanim Pan coś napisze, proszę najpierw zebrać informacje, a potem kogoś pomawiać. Zapraszamy na naszego Fanpage-a. Tam znajdzie Pan zdjęcia, o których Pan pisze, a które otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Poza tym, inwestycja nie jest jeszcze zakończona. Różne rzeczy słyszeliśmy na swój temat ale ten jest wybitnym hitem. Pozdrawiamy serdecznie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Przemysław Długosz: Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt to zamach na polskie rolnictwo! Akcja ulotkowo-informacyjna na targowisku miejskim!

FAKTY

Konsultant ds. medycyny rodzinnej: problem z kierowaniem osób z kwarantanny na testy!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this