Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkaniec gminy Kunów prowadził bez uprawnień!

Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 29-latka, który kierował pojazdem marki Volkswagen, pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mieszkańcowi gminy Kunów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Adobe Stock

W czwartek, 19 października kwadrans po godzinie 16.00 na ul. Długiej w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. Za kierownicą niemieckiego auta znajdował się 29-letni mieszkaniec gminy Kunów. W trakcie czynności wyszło na jaw, że mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego samochodu, pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami przez starostę. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Najsurowsza kara, jaka może go spotkać to nawet dwa lata więzienia.

Przypominamy:

Art. 180a kodeksu karnego stanowi, iż „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this