Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkanka gminy Pawłów straciła 2500 zł!

Myślała, że pieniądze pożycza znajomej, a tymczasem padła ofiarą internetowych oszustów. Mieszkanka gminy Pawłów (powiat starachowicki) straciła 2500 zł.

Oszuści nie próżnują. Nie daj się oszukać w sieci. Źródło: Adobe Stocks

Oszuści wymyślają różne metody, aby doprowadzić swoją ofiarę do przekazania pieniędzy. Jedną z nich jest podszywanie się pod znajomego na portalu społecznościowym, który w trakcie korespondencji prosi o pożyczkę. W taki właśnie sposób pieniądze straciła mieszkanka gminy Pawłów. 

Wczoraj (środa, 22 lutego) 36 -letnia mieszkanka gminy Pawłów zawiadomiła policjantów, że poprzedniego dnia za pośrednictwem portalu społecznościowego skontaktowała się z nią znajoma, która poprosiła o dokonanie płatności bezgotówkowej za pomocą kodu BLIK za zakupy w sklepie internetowym. Kobieta była przekonana, że koresponduje ze swoją znajomą, jednak jak się później okazało sprawca podszył się pod nią i wprowadził w błąd 36-latkę. Kobieta w wyniku działania oszusta straciła 2500 złotych.

PAMIĘTAJ!

W każdej podobnej sytuacji, należy zweryfikować czy nasz znajomy faktycznie chce od nas pożyczyć pieniądze. Do każdej otrzymanej wiadomości, przesłanej za pomocą internetowego komunikatora należy podchodzić z dużą dozą ostrożności

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this