Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkanka Starachowic chciała sprzedać rower – straciła blisko 20 000 zł!

Niebezpieczne dla naszych finansów może być nie tylko dokonywanie zakupów w „sieci”, ale także sprzedaż niepotrzebnych nam przedmiotów za pośrednictwem ogłoszeniowych portali. Przekonała się o tym w miniony piątek (19 kwietnia) 43-letnia mieszkanka Starachowic. Kobieta chciała sprzedać rower, ostatecznie straciła blisko 20000 złotych.

Źródło: Freepik

Przestępczość w „sieci” przybiera różne formy. Są to również oszustwa podczas internetowej sprzedaży. W takiej sytuacji to sprzedający narażony jest na utratę pieniędzy. O takim przypadku w miniony piątek (19 kwietnia) mundurowych zawiadomiła 43-latka, która po kontakcie z nieuczciwym kupującym, straciła pieniądze. 

Na jednym z portali ogłoszeniowych  wystawiła na sprzedaż rower. Po umieszczeniu ogłoszenia kontakt z nią nawiązał potencjalny kupujący, który w trakcie korespondencji przesłał kobiecie link do potwierdzenia transakcji. 43-latka kliknęła w przesłany link. Zalogowanie się do mobilnej bankowości za pomocą fałszywej strony, dała oszustowi możliwość wypłacenia z konta kobiety blisko 20 000 złotych.

Policjanci apelują!

Podczas wszelkich transakcji w Internecie należy zachować szczególną ostrożność! Pamiętajmy, by weryfikować, kto i co do nas pisze. Nie otwierajmy podejrzanych linków, które żądają od nas loginów przechwytując dane do naszego konta, mogą wypłacać pieniądze i zarządzać nim jak własnym. Chroniąc tego typu dane zmniejszamy ryzyko utraty naszych środków finansowych. Pamiętajmy, że przy sprzedaży towaru nie powinniśmy  używać jakichkolwiek linków do otrzymania płatności, gdzie wymagane jest logowanie na nasze konto bankowe.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this