Znajdź nas na

FAKTY

Modernizacja Stadionu Leśnego, budowa pumptrack-u – infrastruktura sportowa w gminie Ćmielów zmienia się na oczach mieszkańców!

Stadion Leśny w Ćmielowie to jeden z najbardziej urokliwie położonych tego typu obiektów sportowych w województwie świętokrzyskim. Wybudowany został w scenerii ćmielowskiego lasu. Przed laty miejsce to tętniło życiem. To właśnie tam spotykały się całe rodziny, znajomi, a także sąsiedzi, aby nie tylko kibicować swojej drużynie, ale również miło spędzić czas. Do tych dobrych tradycji powrócić chce Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. Dzięki pozyskanym przez nią środkom miejsce przechodzi modernizację. W Ćmielowie, ale już w innej lokalizacji, powstanie też inna sportowa atrakcja – pumptrack – z myślą o najmłodszych i młodzieży.

Na Stadionie Leśnym w Ćmielowie trwają prace budowlane fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Zachęta do podejmowania aktywności fizycznej, powrót do dobrych tradycji sportowych, a także poprawa estetyki obiektów – to główne cele, jakie przyświecały Joannie Susce, burmistrzowi Ćmielowa podczas pozyskiwania środków zewnętrznych na modernizację i zagospodarowanie obiektów sportowych w Ćmielowie. Dzięki dobrze przygotowanemu wnioskowi z Rządowego Funduszu Polski Ład udało się pozyskać 2 816 139,10 zł, co stanowi 98% wartości inwestycji. 

– Stadion Leśny jest  jedynym miejscem spotkań mieszkańców. To tam odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i sportowe. Jestem przekonana, że poczyniona inwestycja nie tylko pozytywnie wpłynie na estetykę i komfort korzystania z obiektu, ale również zachęci mieszkańców w różnym wieku do aktywnego spędzania czasu wolnego, kształtowania pasji oraz sportowych zainteresowań – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Podkreśla, że mała infrastruktura, znajdująca się na terenie stadionu od lat wymagała modernizacji i prac remontowych.  Zaznacza, że ważnym elementem inwestycji będzie zagospodarowanie terenu stadionu, przebudowa znajdujących się tam budynków, modernizacja oświetlenia oraz budowa małej architektury służąca poprawie zdrowia. 

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

– Pozyskane środki pozwolą na wybudowanie bieżni, boiska do koszykówki i siatkówki. Nową odsłonę będzie miała scena i nasz piękny amfiteatr. Powstaną ciągi komunikacyjne i nowe ekonomiczne oświetlenie. To wszystko z myślą o mieszkańcach – dodaje.

Pogoda sprzyja pracom budowlanym. Na terenie stadionu pracują już koparki, trwa również rozbiórka niektórych elementów infrastruktury. Wykonawcą zadania jest Konsorcjum Firm  GB Technology Sp.z.o.o. – Lider Konsorcjum, GB Technology s.c. – Partner Konsorcjum.

– Wierzę, że inwestycja nie tylko pozytywnie wpłynie na estetykę i komfort korzystania z obiektu, ale również zachęci jak najwięcej osób do aktywnego spędzania czasu wolnego, kształtowania pasji i zainteresowań. Chciałabym, aby stadion, jak to było przed laty, służył mieszkańcom całej gminy – zapewnia burmistrz.

To jednak nie jedyna inwestycja w obiekty sportowe.  Kolejnym punktem zadania jest budowa pumptrack-u na terenie Ćmielowa.

– Powstanie przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ćmielowie. Mamy tam już piękną halę sportową, boisko wielofunkcyjne, już niedługo powstanie tam również bezpieczna zajezdnia autobusowa i nowy chodnik. Ten cały kompleks sportowy wraz z pumptrack-iem zgromadzony będzie  w jednym miejscu. Wszystkie te działania mają na celu stworzenie dzieciom i młodzieży miejsc im przyjaznych i bezpiecznych. Sport to zdrowie, a dzieci to nasza przyszłość więc robię wszystko, aby stworzyć im najlepsze i dostosowane do ich potrzeb środowisko – podsumowuje burmistrz Ćmielowa. 

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this