Znajdź nas na

FAKTY

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki z prestiżową nagrodą! „Wędrowce Świętokrzyskie” – rozdane!

Statuetki „Wędrowca Świętokrzyskiego” za działania służące rozwojowi turystyki otrzymały w tym roku: Camping Browarny w Sandomierzu, Sekretarz PTTK Sandomierz – Marzena Martyńska, Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki, Miasto i Gmina Bodzentyn oraz Oddział Świętokrzyski PTTK. „Super Wędrowcem” uhonorowany został Świętokrzyski Park Narodowy. Nagrody wręczył członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka.

Prestiżową nagrodę otrzymało m.in. Muzeum, Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Każdego roku, w ramach Światowego Dnia Turystyki, marszałek województwa świętokrzyskiego wyróżnia osoby i instytucje zasłużone dla świętokrzyskiej turystyki. Światowy Dzień Turystyki to święto turystów, ludzi aktywnych, a także tych, którzy zajmują się turystyką w ramach działalności samorządowej, gospodarczej, lub społecznej.

Nagrody w formie statuetek tzw. „Wędrowca Świętokrzyskiego” wręczono w następujących kategoriach:

Przedsiębiorstwo turystyczne – Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „MAJSAK” – Camping Browarny,

Atrakcja turystyczna – Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki,

Gmina turystyczna – Miasto i Gmina Bodzentyn,

Osobowość turystyczna – Marzena Martyńska – Sekretarz PTTK Sandomierz,

Organizacja turystyczna – Oddział Świętokrzyski PTTK.

Specjalne wyróżnienie, tzw. „Super Wędrowca Świętokrzyskiego” za wybitne zasługi dla rozwoju turystyki w regionie otrzymał Świętokrzyski Park Narodowy.

Specjalne wyróżnienie, tzw. „Super Wędrowca Świętokrzyskiego” za wybitne zasługi dla rozwoju turystyki w regionie otrzymał Świętokrzyski Park Narodowy.
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Cieszę się, że możemy dziś wręczyć nagrody „Wędrowca” i „Super Wędrowca Świętokrzyskiego” – mówi członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka. I dodaje – W dzisiejszych, bardzo trudnych czasach pandemii, która ma niestety ogromny wpływ na turystykę ważne, że są wśród nas ludzie, którzy powodują, że Świętokrzyskie jest atrakcyjne turystycznie i którzy potrafią sprawić, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o zaletach naszego regionu.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this