Znajdź nas na

PO GODZINACH

Na Dzień Dziecka do Tokarni!

Już jutro (1 czerwca) dzieci i młodzież mogą wejść bezpłatnie na teren Parku Etnograficznego w Tokarnii. Od godziny 11.00 czekać będzie na nich mnóstwo atrakcji. Nie zabraknie warsztatów plastycznych, gier planszowych, będzie można poznać także dawne rzemiosła ludowe. Jednym z haseł tegorocznej imprezy będzie „Skansen – bezpiecznie”.

Źródło: Fb Muzeum Wsi Kieleckiej

Jednym z haseł tegorocznej imprezy w Tokarnii będzie „Skansen – bezpiecznie”. Podczas prezentacji w wykonaniu Harcerskiej Grupy Ratowniczej z Buska-Zdroju oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Tokarni, mali goście dowiedzą się, co robić, aby zachować bezpieczeństwo w warunkach pandemii. Organizatorzy zapraszają także  na warsztaty plastyczne, inspirowane scenerią skansenu „Pejzaż malowany naturą”, oparte na naturalnych materiałach. 

Będą też podchody oraz ogromna gra planszowa na świeżym powietrzu pt. „W gospodarstwie chłopskim”. Na „Jarmarku z dziecięcych lat” będzie można poznać między innymi dawne rzemiosła ludowe, prezentowane przez Grupę Rekonstrukcyjną „Moccus” i stoisko Włodzimierza Ciszka z zabawkami, wzorowanymi na tradycyjnych zabawkach ludowych. Wszystkie działania organizowane będą z zachowaniem aktualnych wymogów sanitarnych oraz zasad bezpieczeństwa.

1 czerwca dzieci i młodzież szkolna mogą wejść na teren skansenu bezpłatnie. Zabawa potrwa w godzinach. 11.00 0 14.00. Gośćmi wydarzenia będą przedstawiciele Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this