Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Na oddziale wewnętrznym I ostrowieckiego szpitala nie ma więcej zakażeń! Personel wciąż na kwarantannie!

Na oddziale wewnętrznym I ostrowieckiego szpitala nie ma kolejnych zakażeń. – Na oddziale wewnętrznym I u pacjentów i personelu, który był zatrzymany w pracy wyniki wyszły ujemne – poinformował dziś Adam Karolik, dyrektor ds. lecznictwa Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. To dobre wiadomości na zakończenie tygodnia prac ostrowieckiej lecznicy, w którym główną rolę odegrał koronawirus.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Po tym jak na oddziale wewnętrznym I odnotowano zakażenie koronawirusem u jednego z pacjentów, badaniom poddany został personel i pozostali pacjenci. To ponad 30 osób. 

– Tu znów mamy sytuację podobną, jak ta, z którą mieliśmy do czynienia na chirurgii, czy innych oddziałach, mamy do czynienia z zakażeniem zewnętrznym. Zatem do zakażenia nie doszło na oddziale. Niemniej jednak oddział nie pracuje, bo personel musi zostać poddany siedmiodniowej kwarantannie. W tym momencie mamy już ponad 100 osób w kwarantannie – wyjaśnia Adam Karolik.

Sytuacja jest zatem ciężka. Jak dodaje Adam Karolik szpital nie otrzymał jeszcze odpowiedzi od Zbigniewa Koniusza, Wojewody Świętokrzyskiego, na apel odnośnie uzupełnienia braków kadrowych lekarzami z województwa świętokrzyskiego. Dyrektor twierdzi także, że w ostrowieckim szpitalu można by otworzyć każdy z zamkniętych oddziałów, gdyby nie braki kadrowe. Pomieszczenia zostały bowiem odpowiednio zdezynfekowane i zamgławionie. 

– Samo pomieszczenie nie musi przechodzić kwarantanny. Po zdezynfekowaniu i wywietrzeniu pomieszczeń,  co  trwa zazwyczaj około doby, moglibyśmy wrócić do pracy. Problemem jest jednak brak ludzi. Staramy się jednak mimo wszystko robić swoje – wyjaśnia Adam Karolik. 

Jak po godzinie 17.00 poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzysiego, w naszym wojeództwie potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem. To starsza kobieta z powiatu starachowickiego.

Zmarła także kolejna , 11 ofiara koronawirusa w województwie świętokrzyskim. To 97-letnia kobieta z powiatu starachowickiego.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 312 zachorowań na COVID-19, w tym 11 zgonów oraz 163 ozdrowienia.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

W Chocimowie pamiętają o tradycji! Monika Major: W modlitwie siła, a w figurce nadzwyczajna moc! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Radni powiatowi z PiS apelują do Jarosława Górczyńskiego! Wzywają do podjęcie pilnych działań w sprawie drogi wojewódzkiej nr 754!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this