Znajdź nas na

FAKTY

Na oddziale wewnętrznym I ostrowieckiego szpitala nie ma więcej zakażeń! Personel wciąż na kwarantannie!

Na oddziale wewnętrznym I ostrowieckiego szpitala nie ma kolejnych zakażeń. – Na oddziale wewnętrznym I u pacjentów i personelu, który był zatrzymany w pracy wyniki wyszły ujemne – poinformował dziś Adam Karolik, dyrektor ds. lecznictwa Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. To dobre wiadomości na zakończenie tygodnia prac ostrowieckiej lecznicy, w którym główną rolę odegrał koronawirus.

Zdjęcie ilustracyjne. Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Po tym jak na oddziale wewnętrznym I odnotowano zakażenie koronawirusem u jednego z pacjentów, badaniom poddany został personel i pozostali pacjenci. To ponad 30 osób. 

– Tu znów mamy sytuację podobną, jak ta, z którą mieliśmy do czynienia na chirurgii, czy innych oddziałach, mamy do czynienia z zakażeniem zewnętrznym. Zatem do zakażenia nie doszło na oddziale. Niemniej jednak oddział nie pracuje, bo personel musi zostać poddany siedmiodniowej kwarantannie. W tym momencie mamy już ponad 100 osób w kwarantannie – wyjaśnia Adam Karolik.

Sytuacja jest zatem ciężka. Jak dodaje Adam Karolik szpital nie otrzymał jeszcze odpowiedzi od Zbigniewa Koniusza, Wojewody Świętokrzyskiego, na apel odnośnie uzupełnienia braków kadrowych lekarzami z województwa świętokrzyskiego. Dyrektor twierdzi także, że w ostrowieckim szpitalu można by otworzyć każdy z zamkniętych oddziałów, gdyby nie braki kadrowe. Pomieszczenia zostały bowiem odpowiednio zdezynfekowane i zamgławionie. 

– Samo pomieszczenie nie musi przechodzić kwarantanny. Po zdezynfekowaniu i wywietrzeniu pomieszczeń,  co  trwa zazwyczaj około doby, moglibyśmy wrócić do pracy. Problemem jest jednak brak ludzi. Staramy się jednak mimo wszystko robić swoje – wyjaśnia Adam Karolik. 

Jak po godzinie 17.00 poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzysiego, w naszym wojeództwie potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem. To starsza kobieta z powiatu starachowickiego.

Zmarła także kolejna , 11 ofiara koronawirusa w województwie świętokrzyskim. To 97-letnia kobieta z powiatu starachowickiego.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 312 zachorowań na COVID-19, w tym 11 zgonów oraz 163 ozdrowienia.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this