Znajdź nas na

FAKTY

Na terenie powiatu ostrowieckiego nie ma osób zakażonych koronawirusem!

Dwie osoby z powiatu ostrowieckiego, u których badania wykazały obecność koronawirusa opuściły wczoraj Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Według najnowszych danych, jakie otrzymaliśmy dziś (19 marca) od Wioletty Adamczyk-Nowak, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowcu Św. aktualnie na terenie naszego powiatu nie ma osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Grafika: naOSTRO.info

Mamy dobre wiadomości. Dwie młode osoby, u których po powrocie z Norwegii stwierdzono obecność koronawirusa, wczoraj (18 marca) opuściły Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Czują się dobrze, przez najbliższy czas pozostaną jednak w izolacji domowej.

– Potwierdzam, pacjenci opuścili placówkę, czują się dobrze. Zgodnie z wytycznymi powiatowego inspektora sanitarnego mają pozostać w izolacji – zapewnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Według informacji, jakie otrzymaliśmy dzisiaj po godzinie 14.00 od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowcu Św. liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym wynosiła 149 osób. Objętych kwarantanną zostało 126 osób. Nie ma natomiast osób, które hospitalizowano by ze względu na podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2, ani przypadków potwierdzonych laboratoryjnie.

Dziś o kolejnym przypadku zakażenia COVID-19 w województwie świętokrzyskim poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Wiadomo tylko, że to osoba młoda, a stan jej zdrowia jest dobry.

– Nie udostępniamy szczegółowych informacji na temat pacjenta ze względu na jego bezpieczeństwo. Chcemy zapewnić mu możliwość powrotu do zdrowia w spokoju, a personelowi – odpowiednie warunki pracy – czytamy  w oficjalnym komunikacie. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this