Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Na terenie powiatu ostrowieckiego nie ma osób zakażonych koronawirusem!

Dwie osoby z powiatu ostrowieckiego, u których badania wykazały obecność koronawirusa opuściły wczoraj Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Według najnowszych danych, jakie otrzymaliśmy dziś (19 marca) od Wioletty Adamczyk-Nowak, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowcu Św. aktualnie na terenie naszego powiatu nie ma osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Grafika: naOSTRO.info

Mamy dobre wiadomości. Dwie młode osoby, u których po powrocie z Norwegii stwierdzono obecność koronawirusa, wczoraj (18 marca) opuściły Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Czują się dobrze, przez najbliższy czas pozostaną jednak w izolacji domowej.

– Potwierdzam, pacjenci opuścili placówkę, czują się dobrze. Zgodnie z wytycznymi powiatowego inspektora sanitarnego mają pozostać w izolacji – zapewnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Według informacji, jakie otrzymaliśmy dzisiaj po godzinie 14.00 od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowcu Św. liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym wynosiła 149 osób. Objętych kwarantanną zostało 126 osób. Nie ma natomiast osób, które hospitalizowano by ze względu na podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2, ani przypadków potwierdzonych laboratoryjnie.

Dziś o kolejnym przypadku zakażenia COVID-19 w województwie świętokrzyskim poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Wiadomo tylko, że to osoba młoda, a stan jej zdrowia jest dobry.

– Nie udostępniamy szczegółowych informacji na temat pacjenta ze względu na jego bezpieczeństwo. Chcemy zapewnić mu możliwość powrotu do zdrowia w spokoju, a personelowi – odpowiednie warunki pracy – czytamy  w oficjalnym komunikacie. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Powiat ostrowiecki stawia na Andrzeja Dudę! Absolutny rekord w gminie Waśniów: 82,58% poparło obecnego prezydenta!

FAKTY

Miał być remontowany! Spłonął mu dach! [FOTO, VIDEO]

FAKTY

Pomimo skromnego budżetu w gminie Ćmielów udało się zrealizować wiele inwestycji!

FAKTY

Umowa na budowę „małej obwodnicy” Ostrowca Św. podpisana!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this