Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Na Traugutta, Świętokrzyskiej i Sandomierskiej będzie bezpieczniej!

Jeśli wierzyć zapewnieniom komisarza Dominika Kowalskiego, naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, kontrole mundurowych na ulicach Świętokrzyskiej, Sandomierskiej i Traugutta będą częstsze. Od dłuższego czasu docierają do nas informacje, że mieszkańcy tych ulic skarżą się na nagminne łamanie przepisów drogowych przez kierowców, którzy przekraczają tam prędkość.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSRTO.info

O tym, że na Traugutta, Świętokrzyskiej i Sandomierskiej jest niebezpiecznie, zwłaszcza w okresach od wczesnej wiosny do jesieni doskonale wiedzą mieszkańcy tej części miasta. Gdy tylko pozwoli na to pogoda na ulicach pojawiają się motocykle, które nie dość, że do najcichszych nie należą, to ich posiadacze przekraczają często dozwoloną prędkość, wyprzedzając w miejscach niedozwolonych. Ale problem dotyczy nie tylko właścicieli jednośladów. Także i właściciele aut na za dużo sobie pozwalają.

– W lecie, nie można otworzyć okien, bo hałas jest nie do wytrzymania. Do tego nie wiem co mają w głowach kierowcy, żeby ścigać się np. nocą w kierunku Szewny. Ruch jest spory, bo do Kielc podróżuje wiele osób i ciężarówek, więc o wypadek nie trudno. Sama widziałam wielokrotnie wiele sytuacji, gdy motocykliści, czy kierowcy ścigali się w wyprzedzali TIR-y. Czy musi dojść do tragedii, żeby zaczęli myśleć – pytała nas jedna z czytelniczek.

Także na ulicy Świętokrzyskiej kierowcy powinni spodziewać się patroli policji
fot. Marzena Gołębiowska

Problem podczas wczorajszej (9 grudnia) sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego poruszył Włodzimierz Sajda, radny miejski z Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego.

– Mieszkańcy mają taką serdeczną prośbę do pana i do pana komendanta, żeby wzmóc takie kontrole częstsze na ulicy Sandomierskiej, Traugutta do Szewny i na Świętokrzyskiej. Bo tam co się dzieje na tych ulicach, jest ograniczenie prędkości do 40, ale jeżdżą tak, jak chcą. Tam nawet na takim krótkim odcinku ponad 100 (100 km/h przyp. red.) przekraczają. I mieszkańcy proszą, żeby wzmóc większe kontrole na tych odcinkach – mówił Włodzimierz Sajda.

Komisarz Dominik Kowalski przyznaje, że problem zna, policjanci ulice patrolują, zapewnił jednak, że kierowcy mogą spodziewać się intensywniejszych kontroli drogowych. Dla mieszkańców dolnej części miasta oznacza to, że będzie bezpieczniej.

– Do nas dochodzą takie informacje, a także płynące z interpelacji radnych z miasta, czy też powiatu. Ulica Sandomierska droga wojewódzka nr 755, ulica Traugutta – droga wojewódzka 751 na Kielce, jest objęta stałym monitoringiem Wydziału Ruchu Drogowego, są tam powoływane koordynacje wojewódzkie. Praktycznie każdego dnia policjanci pełnią służbę na takiej koordynacji, więc mamy je pod nadzorem. Jeżeli chodzi o ulicę Świętokrzyską oczywiście ustawodawca od 7 listopada dał nam taką swobodę, abyśmy mogli bez żadnego naginania prawa stawać w miejscach bezpiecznych i dokonywać takich kontroli i ta ulica, mowa tutaj oczywiście o ulicy Świętokrzyskiej, będzie objęta stałym nadzorem i na pewno w najbliższym czasie pojawią się tam patrole policji – zapewnia komisarz Dominik Kowalski.

Wyjaśnia także, że koordynacja wojewódzka polega na tym, że zaangażowane zostają siły nie tylko z powiatu, ale również z województwa.

– Na tych drogach są wzmożone siły mundurowych ponieważ objęte są szczególnym nadzorem. I na tych drogach możemy spotkać również policjantów z grupy Speed – wyjaśnia mundurowy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this