Znajdź nas na

SPORT

Najlepsi bilardziści świata rywalizować będą w Kielcach!

128 zawodników z 32 krajów świata rywalizować będzie w rozpoczynającym się w czwartek w Kielcach Pucharze Świata w bilardzie – Polish Dynamic Billard 10-Ball Open. „Po raz pierwszy zawody tej rangi rozgrywane są w Polsce” – powiedział PAP rzecznik imprezy Maciej Urban.

Fot. Adobe Firefly

Kieleckie zawody to jedna z czterech imprez rozgrywanych w ramach Pucharu Świata w bilardzie w odmianie 10 bil. Na stołach Dynamic III rozstawionych w kieleckim Grand Hotelu rywalizować będzie 128 zawodników z 32 krajów świata. Po raz pierwszy impreza tej rangi rozgrywana jest w Polsce. Fani tej dyscypliny sportu będą mogli zobaczyć w akcji wielu świetnych bilardzistów, mistrzów świata i Europy z ostatnich lat.

„Wśród nich trzeba wymienić weterana sportu bilardowego Niemca Souqueta, który w swoim dorobku ma już mistrzostwa świata i zwycięstwo w prestiżowym turnieju Mosconi Cup. Do Kielc przyjadą także dwukrotny mistrz świata Albańczyk Eklent Kaci, Bośniak Sanjin Pehlivanovic, Grek Alexander Kazakis i Estończyk Denis Grabe. Wszyscy powinni walczyć o zwycięstwo w tym turnieju” – podkreślił Urban.

W zawodach wystartuje ponad 30 polskich bilardzistów. „Liderem polskiej ekipy powinien być Wojciech Szewczyk, który ma w swoim dorobku mistrzostwo świata w odmianie 10 bil i brązowy medal z ubiegłorocznych mistrzostw globy w +ósemkę+. Nie wolno też zapominać o Konradzie Juszczyszynie, Mieszku Fortuńskim, Mariuszu Skonecznym czy kieleckich zawodnikach Karolu Skowerskim i Tomasz Kapłanie. Nasi zawodnicy będą na pewno bez kompleksów rywalizować z najlepszymi bilardzistami świata” – zaznaczył rzecznik kieleckiego Pucharu Świata w bilardzie.

Ambasadorem imprezy jest były znakomity piłkarz ręczny Sławomir Szmal. Kielecki turniej rozpocznie się w czwartek i potrwa do niedzieli.(PAP)

Autor: Janusz Majewski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this