Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nie było żadnego Yody!

Hanna, Julia, Zuzanna i Zofia oraz Antoni, Jakub, Jan i Szymon – to najpopularniejsze imiona dla nowo narodzonych dzieci, wybierane przez rodziców. Tak sytuacja przedstawiała się w Polsce. Jak wyglądało to w Ostrowcu Świętokrzyskim?

naOSTRO.info

Jak pokazują statystyki ostrowieccy rodzice podążają za ogólnopolskimi trendami i z coraz większym entuzjazmem podchodzą do tradycyjnych imion.

W 2018 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostrowcu Świętokrzyskim zarejestrowano łącznie akty urodzenia 938 dzieci.

Imiona, które cieszyły się szczególną popularnością wśród rodziców to: wśród dziewcząt: Lena, Zuzanna, Maja i Julia. Natomiast wśród chłopców – Antoni i Aleksander.

Nie pojawiło się natomiast żadne kontrowersyjne imię, ja to było w przypadku Warszawy, gdzie po długiej batalii sądowej pewien pięciolatek otrzymał na drugie imię Yoda, jak noszący je, jeden z głównych bohaterów filmu „Gwiezdne Wojny”.

A wybór imienia dla nowo narodzonego członka rodziny jest często nie lada wyzwaniem. Każdy podchodzi do tego indywidualnie. Jedni kierują się tradycją rodzinną – bo np. dziadek miał na imię Antoni, jeszcze inni decyzję podejmują spontanicznie.

Według danych ostrowieckiego USC w ubiegłym roku urodziło się więcej chłopców, niż dziewczynek, a płeć piękna cieszy się zdecydowanie dłuższym życiem.

Najstarsze ostrowczanki mają bowiem 107 i 105 lat .

Ostrowczanie chętnie też zmieniają swój stan cywilny. W 2018 roku zawarto 415 małżeństw. Natomiast zarejestrowano 186 wyroków rozwodowych.

W ubiegłym roku pożegnaliśmy 1294 mieszkańców.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this