Znajdź nas na

KULTURA

Nie lada gratka dla miłośników kina! ŚCISK zaprasza na objazdowe kino letnie w stylu retro! Sprawdź gdzie i kiedy!

Organizowane przez Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych objazdowe kino letnie w stylu retro powraca. W tym roku odwiedzi Rżuchów, Świerczów i Wólkę Bodzechowską. Na kinomanów czekać będą wygodne leżaki, a także maseczki, płyny do dezynfekcji, a dla chętnych – rękawiczki. – Chcemy dotrzeć do mieszkańców wsi i wiosek, by umożliwić im wzięcie udziału w ciekawym wydarzeniu – mówi Patryk Stępień, prezes Świętokrzyskiego Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych.

fot. Restauracja Primo

W tym roku objazdowe kino letnie odwiedzi Wólkę Bodzechowską ( 22 sierpnia – plac zabaw w popularnym „lasku”), 29 sierpnia – Rżuchów (Dom Spokojnej Książki) a 5 września Świerczów (plac przy świetlicy wiejskiej).

W piątek, 14 sierpnia  kino gościło w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy Restauracji Primo. 

Jak zapewniają organizatorzy –  Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych oprócz ekranu projekcyjnego, przygotowane zostały również leżaki, a także środki bezpieczeństwa w związku z panującą epidemią – środki do dezynfekcji, maseczki i dla chętnych – rękawiczki.  

–  Kolejny raz wybraliśmy małe miejscowości, w których nie ma dostępu do kin, nie zapominając przy tym o naszym rodzinnym Ostrowcu Świętokrzyskim. Chcemy dotrzeć do mieszkańców wsi i wiosek, by umożliwić im wzięcie udziału w ciekawym wydarzeniu. Mimo panującej obecnie epidemii, udało nam się zorganizować kino w taki sposób, by zachować najwyższe bezpieczeństwo –  obowiązują odstępy między leżakami, dezynfekcja rąk, maseczki i oświadczenia uczestników związane z koronawirusem –  mówi Patryk Stępień, prezes Świętokrzyskiego Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych.

Wstęp jest bezpłatny, a miejscowość, która chce gościć kino u siebie – może zgłosić się do organizatorów.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Ostrowiec Św. Groził prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu! Został zatrzymany przez Policję! Czy usłyszy zarzuty?

FAKTY

Zaginął Sebastian Bęben! Widziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Powiadom Policję!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this