Znajdź nas na

FAKTY

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej! Teraz będzie tłumaczył się przed sądem!

Przed sądem będzie się tłumaczył 41-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po krótkim pościgu zatrzymali go policjanci z ostrowieckiej drogówki. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania i naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Świętokrzyska Policja

We wtorek (8 grudnia) około  19.20 w miejscowości Rudka Bałtowska policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy dokonali pomiaru prędkości pojazdu marki Seat. Miernik wskazał, że auto porusza się o 31 km/h szybciej niż zezwalają na to przepisy na tym odcinku drogi. Niestety siedzący za kierownicą mężczyzna zignorował sygnały do zatrzymania się, dawane przez policjantów.

Mundurowi udali się za nim w pościg, używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po około 2 km pościgu, policjanci dogonili uciekiniera. Okazało się, że za kierownicą hiszpańskiego auta siedzi 41-letni mieszkaniec gminy Tarłów. Swoje zachowanie tłumaczył obawą przed konsekwencjami  prawnymi ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W toku prowadzonych czynności wyszło na jaw, że nieodpowiedzialny 41-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Teraz ze swojego zachowania mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this