Znajdź nas na

FAKTY

Nietrzeźwy senior, najpierw wymusił pierwszeństwo, potem spowodował kolizję! Grozi mu grzywna i więzienie!

Pomimo „czarnej serii” na ostrowieckich drogach wciąż spotkać można kierowców wsiadających „za kółko” „na podwójnym gazie”. Nietrzeźwi kierujący narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. W piątkowy wieczór (15 października) szczególnym brakiem wyobraźni wykazał się 68-letni ostrowczanin, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł za „kółko” swojego Renault. Nieodpowiedzialny senior odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.

Zdjęcie ilustracyjne. Źróodło: Adobe Stock

Pomimo  stale prowadzonych działań oraz kampanii informacyjnych, przestrzegających przed kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu, nadal zdarzają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę w stanie nietrzeźwości. 

W miniony piątek (15 października) , kilka minut przed godziną 19.00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację, że na ul. Ludwika Waryńskiego w Ostrowcu Św. doszło do kolizji drogowej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca osobowego Renault wymusił na nim pierwszeństwo przejazdu i uderzył w jego Volkswagena. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony widząc co się dzieje ruszył za Renault, informując dyżurnego o swojej bieżącej lokalizacji. Gdy kierujący francuskim pojazdem zatrzymał się na Osiedlu Ogrody, zatrzymał go poszkodowany. Po chwili na miejsce dotarli funkcjonariusze z ostrowieckiej komendy. Mundurowi ustalili, że nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 68-letni ostrowczanin. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz 68-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz do 2 lat więzienia.

Mundurowi przypominają, że jazda pod wpływem alkoholu to brak wyobraźni i odpowiedzialności. Nawet niewielka dawka osłabia koncentrację i opóźnia refleks. Pijani kierowcy nie zdają sobie sprawy, że stanowią zagrożenie na drodze nie tylko dla samych siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu. 

– Pamiętajmy również, że skuteczność stróży prawa, zależy także od postaw obywateli. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska. Nie bójmy się zareagować. Wystarczy zadzwonić na nr 112. To pozwala nie tylko na zminimalizowanie szkód, ale także zapewnienie, że sprawca poniesie odpowiednie konsekwencje – przypominają mundurowi. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this