Znajdź nas na

FAKTY

Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu ostrowieckiego!

Pomimo działań prewencyjnych, kontroli drogowych, a także informacji o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Podczas minionego weekendu w ręce ostrowieckich mundurowych wpadło pięciu nieodpowiedzialnych kierowców.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski

Jako pierwszy w ręce stróżów prawa „wpadł” 49-letni ostrowczanin. Do jego zatrzymania doszło w miniony piątek (15 września) kilka minut po godzinie 14.00 na ul. Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wtedy to jadący tamtędy dwaj kierowcy w wieku 46 i 61-lat zwrócili uwagę na pojazd marki Toyota, który poruszał się całą szerokością jezdni. Ostrowczanie nabrali podejrzeń, że siedzący za kierownicą mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po chwili jeden z nich zablokował swoim autem drogę japońskiemu pojazdowi i zabrał kluczyki kierowcy. Natomiast drugi ze świadków, natychmiast na miejsce wezwał policję. Badanie alkomatem wykazało, że 49-letni kierowca Toyoty miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Niemałe kłopoty czekają również 54-letniego mieszkańca gminy Kunów, który zdecydował się kierować pojazdem marki Citroen mając ponad 1,5 promila promil alkoholu w organizmie. Do jego zatrzymania doszło około godziny 8.30 na ul. Iłżeckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kilka godzin później na ul. Mariana Langiewicza w Szewnie do kontroli drogowej został zatrzymany 59-letni kierowca Volkswagena, który podróżował swoim autem w stanie po użyciu alkoholu. Trzecim nieodpowiedzialnym kierowcą zatrzymanym tego samego dnia okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Waśniów, który został ujęty przez świadków zdarzenia. Jak się okazało w miejscowości Momina, 30-latek kierował pojazdem marki Ford mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę (17 września) do niechlubnego grona nietrzeźwych kierowców dołączył 27-letni mieszkaniec gminy Kunów, który podróżował swoim motorowerem na ul. Modrzewiowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi przypominają, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi .

Dodatkowo w czasie ostatniego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali 5 osobom uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Najszybciej jechała 26-letnia mieszkanka gminy Bałtów, która w miejscowości Maksymilianów poruszała się pojazdem marki BMW z prędkością 122 km/h.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this