Znajdź nas na

FAKTY

Noga z gazu! Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy!

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a także niestosowanie się do ograniczeń prędkości, to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych. W ciągu minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali 4 kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialni kierujący stracili już swoje prawa jazdy.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak poinformowała Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, w ciągu minionego weekendu na terenie powiatu ostrowieckiego funkcjonariusze zatrzymali 4 prawa jazdy. Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany w miniony piątek 25-letni kierowca Audi. Mieszkaniec gminy Bodzechów po ulicach Ostrowca Św.  poruszał się z prędkością 131 km/h. Drugim nieodpowiedzialnym kierowcą był zatrzymany do kontroli drogowej następnego dnia mieszkaniec tej samej gminy. 37-latek w miejscowości Rudka Bałtowska rozpędził swoją Hondę do 104 km/h. W niedzielę na  terenie Ostrowca Świętokrzyskiego mocniej na pedał gazu nacisnął 33-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Licznik jego Forda wskazał, że poruszał się on o 67 km/h szybciej niż zezwalają na to obowiązujące przepisy. Ostatnim z zatrzymanych kierujących okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego. Przekroczył on dozwoloną prędkość o 55 km/h.

Mundurowi przypominają, że jeśli w obszarze zabudowanym kierowca przekroczy prędkość o ponad 50 km/h niż przewidują przepisy, policjant ma obowiązek zatrzymać mu prawo jazdy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Grzesiowski: Święta Bożego Narodzenia podobne do Wielkanocy ‘20 – bez zjazdów rodzinnych!

FAKTY

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania! Na terenie województwa świętokrzyskiego 359 nowych zakażeń!

FAKTY

Joanna Suska: Nakręćmy się wszyscy na pomaganie! Serduszko na plastikowe nakrętki stoi już przy domu kultury w Ćmielowie! [FOTO]

FAKTY

Projekt na kwarantannę narodową: wyjścia z domu tylko do pracy, lekarza, po zakupy!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this