Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Noga z gazu! Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy!

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a także niestosowanie się do ograniczeń prędkości, to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych. W ciągu minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali 4 kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialni kierujący stracili już swoje prawa jazdy.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak poinformowała Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, w ciągu minionego weekendu na terenie powiatu ostrowieckiego funkcjonariusze zatrzymali 4 prawa jazdy. Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany w miniony piątek 25-letni kierowca Audi. Mieszkaniec gminy Bodzechów po ulicach Ostrowca Św.  poruszał się z prędkością 131 km/h. Drugim nieodpowiedzialnym kierowcą był zatrzymany do kontroli drogowej następnego dnia mieszkaniec tej samej gminy. 37-latek w miejscowości Rudka Bałtowska rozpędził swoją Hondę do 104 km/h. W niedzielę na  terenie Ostrowca Świętokrzyskiego mocniej na pedał gazu nacisnął 33-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Licznik jego Forda wskazał, że poruszał się on o 67 km/h szybciej niż zezwalają na to obowiązujące przepisy. Ostatnim z zatrzymanych kierujących okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego. Przekroczył on dozwoloną prędkość o 55 km/h.

Mundurowi przypominają, że jeśli w obszarze zabudowanym kierowca przekroczy prędkość o ponad 50 km/h niż przewidują przepisy, policjant ma obowiązek zatrzymać mu prawo jazdy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this