Znajdź nas na

FAKTY

Nowe perony, bezpieczniejsze przejazdy, szybsze połączenia! W PKP PLK S.A. zapytaliśmy o postęp prac na terenie powiatu ostrowieckiego!

Kończy się przebudowa peronów na stacji Kunów oraz przystanku Boksycka, rozpoczął się montaż nowego mostu nad rzeka Kamienną w Ostrowcu Świętokrzyskim, a wykonawca szykuje się już do prac na stacji Ostrowiec Świętokrzyski i przejazdach kolejowo-drogowych zlokalizowanych na terenach gminy Bodzechów i Ćmielów – to aktualne prace prowadzone na modernizowanej linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz na terenie powiatu ostrowieckiego. – Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz będzie możliwość przywrócenia regularnych połączeń między miastami, wyższy komfort korzystania z kolei dla podróżnych oraz bezpieczeństwo przejazdu – wyjaśnia Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Peron w Ostrowcu Św. zostanie zmodernizowany fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak poinformowała nas Izabela Miernikiewicz  z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w ramach przebudowy linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz, na terenie powiatu ostrowieckiego realizowane są prace torowe. Kończy  się także przebudowa peronów na stacji Kunów oraz przystanku Boksycka (przy jednym torze). Dzięki modernizacji pociągi pasażerskie pojadą szybciej, bo z prędkością do 120 km/h. 

Przystanek Boksycka
Źródło: PLK PKP S.A.

W rejonie stacji Kunów dla zapewnienia sprawnych przejazdów pociągów, przebudowany został tor, wymieniono rozjazdy. Na przejeździe kolejowo-drogowym przy stacji wymieniona została nawierzchnia, jest nowe oświetlenie. 

– W rejonie mostu nad rzeką Kamienną w Ostrowcu Św. rozpoczął się montaż nowej konstrukcji poprzez scalanie na podporach montażowych. Z dwóch stron mostu przygotowany jest także zmodernizowany tor.  Nowa kratownicowa przeprawa będzie ważyła ok. 230 ton. Długość obiektu to 67 metrów – wyjaśnia Izabela Miernikiewicz.  

Grafika mostu na rzece Kamiennej Źródło: PKP PLK S.A.

Wykonawca przygotowuje się do prac na stacji Ostrowiec Św., gdzie zgromadził część materiałów niezbędnych do prac. 

– Zaplanowano tam prace torowe oraz przebudowę peronu wyspowego. Również perony w Bodzechowie, Brzóstowej  Opatowskiej i Ćmielowie będą przebudowane i dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się – dodaje Izabela Miernikiewicz

W ramach prowadzonych prac powstaną nowe, wygodne dojścia do peronów, platformy z antypoślizgową nawierzchnią, wyposażone w ścieżki naprowadzające, nowe ławki, wiaty i tablice informacyjne. 

– Na trasie Bodzechów – Jakubowice – Zalesie Gorzyckie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac maszyny do potokowej wymiany nawierzchni torowej, które rozpoczną się we wrześniu. W powiecie ostrowieckim na dalszym odcinku trasy od Ostrowca Św. w kierunku Sandomierza planowane są roboty na przejazdach kolejowo-drogowych zlokalizowanych na terenie gmin Bodzechów i  Ćmielów. Zostanie na nich wymieniona nawierzchnia przejazdów oraz elementy związane z bezpieczeństwem ruchu w tym sygnalizatory, rogatki oraz oznakowanie – wyjaśnia Izabela Miernikiewicz.  

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na czas prac maszyny PUN i przebudowy przejazdów kolejowo-drogowych niezbędne będzie czasowe wyłączenie przejazdów z ruchu drogowego. Kierowcy będą informowani o tym przez wykonawcę z wyprzedzeniem zgodnie z czasową organizacją ruchu.

– Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz będzie możliwość przywrócenia regularnych połączeń między miastami, wyższy komfort korzystania z kolei dla podróżnych oraz bezpieczeństwo przejazdu. Stacje i przystanki są dostosowywane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Inwestycja jest współfinansowana z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia – podsumowuje Izabela Miernikiewicz.  

Harmonogram prac na linii na linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz 
Źródło: ostrowiecki.eu

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this