Znajdź nas na

FAKTY

Nowy nabytek ostrowieckich mundurowych!

Wyposażony jest w zestaw „do pierwszej pomocy”, sprzęt informatyczny: laptop, drukarkę. skaner i router Wi-Fi, a także wiele innych udogodnień, które ostrowieckim mundurowym ułatwią pracę. Mowa o Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego „APRD”, o który wzbogaciła się Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Św.

fot Świętokrzyska Policja

Zakupiony przez Komendę Główną Policji radiowóz „APRD”  był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – Projekt „ Bezpieczniej na drogach – Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”. Nowy pojazd wyposażony jest  w specjalistyczny sprzęt, który ułatwi pracę funkcjonariuszom wydziału ruchu drogowego przy zabezpieczaniu miejsc wypadków drogowych i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu ostrowieckiego.

fot Świętokrzyska Policja

Pojazd marki Volkswagen Crafter posiada wszystkie dostępne na rynku systemy zapewniające bezpieczeństwo oraz komfort, takie jak: ABS, ESP (elektroniczny system stabilizacji toru jazdy), poduszki powietrzne, nowoczesny układ ogrzewania, klimatyzację, system sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu drogowym oparty na technologii LED, a także, co najważniejsze – zabudowę wnętrza przystosowaną do przewożenia osób.

Posiada również dodatkowe oświetlenie zewnętrzne, znaki świetlne informujące o zagrożeniu lub przeszkodzie na drodze, 2-metrowy maszt oświetleniowy, znaki drogowe, agregat prądotwórczy, zestaw do „pierwszej pomocy” i wiele innych przedmiotów, które znacząco ułatwią pracę policjantom na miejscu zdarzenia, sprzęt informatyczny: laptop, drukarka, skaner czy router Wi-Fi.

fot Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this