Znajdź nas na

FAKTY

O bezpieczeństwo ostrowczan dbają na rowerach! Na ulice wyjechał nowy patrol!

Od kilku miesięcy na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego można spotkać patrole rowerowe. To służba, która odbywa się w okresie wiosenno-letnim, w zależności od warunków atmosferycznych. Do miłośników jednośladów dołączył nowy patrol mundurowych w składzie st. sierż. Michał Zięba i st. post. Dominika Nawrot.

fot. Świętokrzyska Policja

Przypomnijmy, że służba w ramach patroli rowerowych odbywa się w okresie wiosenno-letnim, w zależności od warunków atmosferycznych. Mundurowi na jednośladach pojawiają się między innymi w parkach, skwerach i na wąskich osiedlowych uliczkach. Policjanci swoją obecnością z jednej strony działają prewencyjnie, ale są również przygotowani do tego, aby podejmować interwencje wobec osób łamiących prawo. Rowerowy patrol to przede wszystkim mobilność i możliwość dotarcia w miejsca, gdzie nie wiedzie radiowóz.

Podczas służby stróże prawa zwracają między innymi uwagę na osoby spożywające alkohol w miejscach objętych zakazem oraz te, które zakłócają bezpieczeństwo i porządek publiczny.

fot. Świętokrzyska Policja

Od wczoraj (18 sierpnia) na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego można spotkać nowy skład patrolu rowerowego. Do grona miłośników jednośladów w ostrowieckiej komendzie dołączył st. sierż. Michał Zięba i st. post. Dominika Nawrot.

Policjanci pełniący służbę rowerową są nieco inaczej umundurowani niż ci, których możemy spotkać na co dzień. Noszą białą koszulkę z napisem „Policja”. Podobnie, jak w innych przypadkach, na ramionach mają pagony ze stopniami służbowymi. Kolejną różnicą w umundurowaniu policjantów mogą być krótkie spodenki. Policjanci na rowerach są tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak policjanci w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych.

– Mamy nadzieję, że służba pełniona w ten sposób pozwoli uniknąć kolejnych zagrożeń oraz wpłynie na wzrost bezpieczeństwa na lokalnych trasach rowerowych, w parkach i innych miejscach, z których korzystają mieszkańcy naszego miasta – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this