Znajdź nas na

FAKTY

O krok od tragedii! Mieli po 3,5 promila alkoholu w organizmie, wsiedli za kierownicę motoroweru i busa!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali wczoraj (niedziela, 22 sierpnia) dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich, 48-letni mieszkaniec gminy Kunów, mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie kierował motorowerem. Drugi, 38-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego także „kierował na podwójnym gazie”. Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. przypomina, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: Adobe Stock

Pomimo policyjnych apeli, a także tragicznych informacji o wypadkach ze skutkiem śmiertelnym, płynących z całej Polski, wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają za kółko, będąc pod wpływem alkoholu. Wczoraj (niedziela, 22 sierpnia) w ręce ostrowieckich mundurowych wpadł 48-letni mieszkaniec gminy Kunów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kilka minut przed godziną 16.00 w miejscowości Nowa Dębowa Wola stracił on panowanie nad swoim jednośladem, a następnie przewrócił się. Na miejsce natychmiast zostali skierowani ostrowieccy policjanci. Po chwili funkcjonariusze ustalili, że przyczyną upadku 48-latka był nadmiar wypitego przez niego alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. 

– Mieszkaniec gminy Kunów został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala celem ustalenia obrażeń jakich doznał. Wkrótce odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. 

Do drugiego zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 21.00 na ulicy Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podróżującą tamtędy kobietę zaniepokoił tor jazdy innego kierowcy, który poruszał się całą szerokością jezdni i miał problem z utrzymaniem pojazdu na swoim pasie. Jak wynika z relacji zgłaszającej w pewnym momencie kierujący dostawczym fordem, wjechał na chodniki i uderzył w przydrożne drzewo. 

– Widząc całe zdarzenie kobieta zablokowała nieodpowiedzialnemu kierującemu drogę odjazdu i wspólnie z innymi świadkami zdarzenia, zabrała mężczyźnie kluczyki, a następnie o całym zdarzeniu zawiadomiła stróżów prawa – tłumaczy oficer prasowy.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierujący dostawczym pojazdem był 38-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto w trakcie prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna posiada aktywny, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto 38-latek odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this