Znajdź nas na

FAKTY

O włos od tragedii! Pożar w budynku mieszkalnym przy ul. Zacisznej w Ćmielowie! Ewakuowano 30 osób!

Ponad godzinę trwały działania strażaków podczas pożaru budynku wielorodzinnego przy ulicy Zacisznej w Ćmielowie, wchodzącego w skład zasobów Zakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej Zakładów Porcelany w Ćmielowie, w którym mieści się także siedziba władz spółdzielni. Trzydziestu lokatorów ewakuowało się z obiektu samodzielnie jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. – Na szczęście mimo późnych godzin nocnych i panującego zadymienia nikt nie doznał obrażeń – wyjaśnia Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.

Fot. KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dziś (23 kwietnia) tuż po godzinie 2.00 w nocy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożatnej  w Ostrowcu Św. wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Zacisznej w  Ćmielowie. Do zdarzenia zadysponowano 5 samochodów ratowniczo-gaśniczych, w sumie 16 strażaków. 

– Po przybyciu ratowników na miejsce akcji stwierdzono, że  w budynku mieszkalnym wielorodzinnym doszło do pożaru fotela zlokalizowanego w jednym z korytarzy na pierwszym piętrze. Trzydziestu lokatorów ewakuowało się z obiektu samodzielnie jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. W trakcie dojazdu zastępów jeden z mieszkańców odłączył zasilanie w energię elektryczną i podjął próbę gaszenia pożaru – relacjonuje Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.  

Fot. KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Mimo późnych godzin nocnych i panującego zadymienia, nikt nie doznał obrażeń.  

Działania strażaków  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukaniu pomieszczeń pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych. 

– Następnie w celu wykluczenia dalszego rozwoju pożaru rozebrano część nadpalonego sufitu  oraz sprawdzono konstrukcje dachu wykluczając zagrożenie. Zadymione pomieszczenia przewietrzono oraz sprawdzono detektorami wielogazowymi i kamerą termowizyjną. Po zakończonych działaniach mieszkańcy bezpiecznie powrócili do budynku. Na miejsce akcji przybył prezes Zakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej Zakładów Porcelany w Ćmielowie któremu przekazano miejsce zdarzenia – podsumowuje Barbara Majdak.  

Działania strażaków trwały ponad godzinę.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this