Znajdź nas na

FAKTY

O współpracy na pograniczu!

W Słowacko – Polskim Forum Gospodarczym uczestniczyć będą w środę, 6 października marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz Jacek Sułek – dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego. Spotkanie, które odbywać się będzie w Popradzie, to znakomite forum wymiany doświadczeń między przedstawicielami samorządów i przedsiębiorcami.

Grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Już po raz 19, po rocznej przerwie wywołanej pandemią koronawirusa, polscy i słowaccy przedsiębiorcy oraz samorządowcy z pogranicza polsko-słowackiego spotkają się na Słowacko-Polskim Forum Gospodarczym. Jego organizatorami są Stowarzyszenie Euroregiony Tatry oraz Polskie Stowarzyszenie Euroregiony Tatry. Forum jest znakomitą platformą dyskusji o współpracy transgranicznej pomiędzy podmiotami gospodarczymi, jak i instytucjami publicznymi. W tegorocznym wydarzeniu weźmie udział ok. 70 przedsiębiorców z Polski i Słowacji, którzy dyskutować będą m.in. o kryzysie ekonomicznym wywołanym pandemią oraz szansach odbudowy gospodarki.

Drugim poruszanym podczas forum tematem będzie ruch turystyczny w kontekście rozwoju marki Karpaty, uczestnicy spotkania wymienią się również uwagami na temat współpracy transgranicznej w ramach programu Interreg.

Osobne panele poświęcone będą gospodarce odpadami, infrastrukturze transportowej na pograniczu polsko-słowackim oraz wpływowi koronawirusa na gospodarkę i turystykę. W tym ostatnim panelu jednym z prelegentów będzie dyr. Jacek Sułek.

– Zarówno polscy i słowaccy przedsiębiorcy musieli zmierzyć się z kryzysem wywołanym pandemią Covid-19, ale jednocześnie szukają oni nowych wyzwań i nowych form współpracy. I temu właśnie służy Słowacko – Polskie Forum Gospodarcze. To doskonała płaszczyzna budowania relacji biznesowych między podmiotami gospodarczymi z obu krajów – podkreśla marszałek Andrzej Bętkowski.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this