Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Od jutra zbiórka żywności i produktów pierwszej potrzeby w gminie Bałtów! Hubert Żądło: Mamy okazję zdać egzamin z człowieczeństwa!

Od jutra (poniedziałek, 28 lutego) w Urzędzie Gminy w Bałtowie, Szkole Podstawowej w Bałtowie Środowiskowym Domu Samopomocy w Wólce Bałtowskiej oraz Publicznej Szkole Podstawowej imienia Legionów Polskich w Okole prowadzone będzie zbiórka produktów pierwszej potrzeby: środków opatrunkowych, leków przeciwbólowych, żywności z przedłużonym terminem ważności, czy środków higienicznych. – Kiedyś nasz naród potrzebował pomocy, teraz my możemy pomóc innym i zdać ten najważniejszy z egzaminów, egzamin z człowieczeństwa – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. Zbiórkę darów prowadzi także bałtowska parafia. Paczki zostawiać można w przedsionku kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Już jutro w czterech punktach na terenie gminy Bałtów: Szkole Podstawowej w Bałtowie, Urzędzie Gminy w Bałtowie, Środowiskowym Domu Samopomocy w Wólce Bałtowskiej oraz Publicznej Szkole Podstawowej imienia Legionów Polskich w Okole ruszy zbiórka żywności i produktów pierwszej potrzeby dla uchodźców z Ukrainy. Można je dostarczać w godzinach pracy szkoły i urzędu.

– Potrzebne są środki higieniczne, środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe, leki wydawane bez recepty, żywność o przedłużonym terminie ważności. To co pomoże uchodźcom przetrwać te trudne chwile, zanim znajdą bezpieczne schronienie u nas, w Polsce. Planujemy uruchomić także zbiórkę pieniężną przez jedną z fundacji. Dopinamy szczegóły – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Podkreśla, że jeśli mieszkańcy mają problem z dostarczeniem przygotowanych przez nich paczek, wystarczy, że zadzwonią do Urzędu Gminy w Bałtowie, a odbiorą je pracownicy urzędu.

Wójt dodaje, że na terenie gminy znajduje się ponad 500 obiektów agroturystycznych, w których schronienie znaleźć mogą uchodźcy. 

– Gmina jest przygotowana. Możemy wykorzystać sale gimnastyczne, w których rozlokujemy  uchodźców. Mamy stołówkę, w której możemy przygotowywać dla nich ciepłe posiłki. Jutro zaczniemy tworzyć bazę indywidualnych gospodarstw. Odbieram telefony od naszych mieszkańców, którzy deklarują, że mogą przyjąć rodziny z Ukrainy. Mieszkańcy gminy Bałtów są bardzo poruszeni sytuacją, jaka spotkała naszych sąsiadów ze Wschodu. Chcą pomagać.  Czekamy na to, co przyniesie jutro. Być może otrzymamy jakieś wytyczne od wojewody. Sytuacja jest bardzo dynamiczna – mówi Hubert Żądło.

Wójt zachęca do pomocy, odwołując się do naszej historii.

– Trzeba pomagać. Patrząc na naszą trudną historię, to co się działo z naszym narodem, co przeszliśmy, były narody, które nam pomagały. Teraz my możemy się pomóc, możemy zdać ten najważniejszy z egzaminów, egzamin z człowieczeństwa – podsumowuje Hubert Żądło. 

Zbiórkę darów ogłosiła także parafia Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie. Paczki z darami należy zostawiać w przedsionku kościoła. Zbiórka w parafii potrwa do 6 marca.


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this