Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Od „Wiolinek” do The Voice Kids! Julia Tłuczkiewicz: Dziękuję całemu miastu!

– Gdy wychodzę na scenę, to myślę o tym, co jest tylko tu i teraz. Jestem tylko ja. Myślę o piosence, którą mam przekazać emocje. Na scenie czuje się jak ryba wodzie – mówiła podczas dzisiejszej konferencji prasowej Julia Tłuczkiewicz, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Św., a także uczestniczka aktualnej edycji programu The Voice Kids. Swoją karierę rozpoczynała w przedszkolu, najpierw uczęszczała do „Wiolinek” prowadzonych przez Jagodę Dadię, później do „Pereł Ryszarda Góry”, teraz jest częścią „Pandorek” pod kierunkiem Ewy Goworowskiej. Dziś z rąk prezydenta Ostrowca Św. otrzymała nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Julia Tłuczkiewicz jest uczennicą siódmej klasy  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Św. Jak przyznaje śpiewa  od urodzenia, ale wszystko rozpoczęło się w przedszkolu. 

– To pani w przedszkolu odkryła mój talent. Najpierw chodziłam do Wiolinek, pani Jagody Dadii, później do „Pereł  Ryszarda Góry”, teraz uczęszczam do „Pandorek” w Miejskim Centrum Kultury, które prowadzone są przez panią Ewe Goworowskąj. Ucze się też śpiewu w Warszawie u pani Annny Stokarskiej i panaPiotra Markowskiego – tłumaczyła Julia. 

Marzy o tym, żeby zostać piosenkarką i skrzypaczką, ale także foniatrą i terapeutą głosu. Jedno z jej marzeń już się spełniło. Dostała się do najnowszej edycji programu The Voice Kids. Swoim występem i talentem skradła serca wszystkich jurorów, jednak wybrała drużynę Cleo. A konkurencja była naprawdę duża. W precastingach brało bowiem udział 6 tysięcy osób.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info


– The Voice Kids to cudowna przygoda. Poznałam  wielu ludzi, cudownych osób. Nawet jeżeli fotele się nie odwrócą, to już jest bardzo duży sukces – dodaje Julia. Przyznaje, że największą motywacją są dla niej rodzice.

– Bez nich nie robiłabym tego, co robię. Bardzo ich kocham, najbardziej na świecie – podsumowała Julia. 

Ambasadorką młodego pokolenia ostrowczan nazywa ją Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św., z którego rąk otrzymała dziś nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info


– Chcę podziękować Julii w sposób wyjątkowy. Julia jest takim przykładem, wzorem do naśladowania, ma swój fanklub w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4. Bardzo duży i bardzo mocny. I to jest bardzo ważne, że przy zachowaniu tej skromności, koleżeńskości, przy takim dobrym wzorcowym, powiedziałbym podejściu do rówieśników i życia otaczającego nas, jest takim wzorem do naśladowania. Tu się powtórzę, życzyłbym ci Julka abyś kiedyś za lat x, kiedy osiągniesz światowej sławy sukces mogła powiedzieć, że swoje pierwsze  kroki stawiałaś w Ostrowieckim Browarze Kultury, ku uciesze wszystkich mieszkańców Ostrowca Św., naszego regionu, bo ten obiekt jest dedykowany takim osobom jak ty, którzy pod okiem świetnych pedagogów, pasjonatów, szkolą was, wkładając w to bardzo dużą pracę. Ten talent trzeba szlifować, trzeba go doskonalić, trzeba o niego dbać, trzeba go rozwijać i do tego jest potrzebna rzesza ludzi. Dziękuje rodzicom za wsparcie, tato związany z nami poprzez jedną z naszych spółek komunalnych, natomiast myślę, że mama teraz dużo serca wkłada w tę karierę.  Życze ci samych sukcesów na przyszłosć, żebys była nadal taka skromna jak dzisiaj, żebyś była taka optymistyczna, uśmiechnięta, żeby te życzenia, które wiele osób ci składa na Facebooku i na żywo żeby się spełniły i żebyś naprawdę za jakiś czas mogła stanąć na scenach w Ostrowieckim Browarze Kultury i dać przykład dla kolejnych pokoleń, że warto odejść sprzed telewizora, sprzed komputera, że warto poświęcić chwilę czasu na tę pasję, bo pasja pod okiem właściwych fachowców to sukces. I tych sukcesów ci życzę – podsumował Jarosław Górczyński. 

Prezydent dodał także, że to miłe chwile, gdy możemy utożsamiać się z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego, z sukcesami Ostrowca Św. i gdy o mieście, w którym mieszkamy słyszymy  w ogólnopolskich programach.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Bardzo dziękuję, jestem bardzo wdzięczna wszystkim za to, że mi gratulują. W tym momencie nie wiem co powiedzieć. Ja generalnie dużo mówię, ale w tej chwili brakuje mi słów. Chciałam z całego serca podziękować miastu, panu prezydentowi, wszystkim nauczycielom, koleżankom, kolegom, którzy rzeczywiście odebrali ten występ bardzo dobrze. Bo o to generalnie chodziło, żeby się jak najlepiej zaprezentować, tak jak na każdym festiwalu. Nie chodzi tutaj o wygraną, tylko o podnoszenie swojego poziomu i o to, żeby się jak najlepiej zaprezentować. Dziękuję wszystkim pedagogom, całemu miastu – dodała Julia Tłuczkiewicz.  

Odcinki The Voice Kids są emitowane w TVP 2 w każdą sobotę. Trwają przesłuchania w ciemno. Ponowne występy Julii zobaczymy za około miesiąc.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this