Znajdź nas na

FAKTY

Odtworzyli strzelnicę w Ćmielowie! Powołali sekcję strzelecką!

Dzięki determinacji Wojciecha Stachurskiego, radnego miejskiego z Ćmielowa, grupie pasjonatów, strzelców, a także wsparciu Joanny Suski, burmistrza gminy Ćmielów, udało przywrócić do życia starą strzelnicę sportową na Stadionie Leśnym „Świt” Ćmielów. Dziś sekcja strzelecka liczy już 15 członków, a w kolejce są kolejne osoby, które chciałyby do niej dołączyć.

Przecięcia wstęgi dokonali od lewej: Jacek Osowski, Wojciech Stachurski, Marek Szyszko, Wioletta Rogala-Mazur, Krystyna Zdonek, Joanna Suska, Dariusz Kaszuba i Mirosław Rogoziński Źródło: Archiwum prywatne Wojciech Stachurski

Przepis na odtworzenie strzelnicy był całkiem prosty. Spotkało się kilku pasjonatów broni palnej m.in. Wojciech Stachurski, Jacek Osowski, Marek Szyszko, do tego przychylność aktualnych władz w Ćmielowie i tak w ubiegłym roku pojawiła się inicjatywa stworzenia strzelnicy, a w tym roku nastąpił finał, który zwieńczył prace i starania pasjonatów i osób zainteresowanych reaktywacją starego obiektu.

– Strzelnica funkcjonowała tutaj ponad 20 lat temu. Odbywały się tutaj nawet strzelania policyjne. Później miejsce zostało zapomniane, zarosło krzakami. W tym roku odbyło się Walne Zebranie Wyborcze Miejskiego Klubu Sportowego Świt Ćmielów. Wszyscy chętni, a także wszyscy zainteresowani odtworzeniem tej strzelnicy zapisali się do klubu sportowego. Został wybrany nowy zarząd. Znalazłem się w składzie tego zarządu i w trakcie zebrania walnego powołaliśmy, bo tak to się odbywa, w statucie jest tak zapisane, że walne zebranie klubu sportowego powołuje nowe sekcje. Na mój wniosek została powołana sekcja strzelecką przy Klubie Sportowym Świt Ćmielów – wspomina Wojciech Stachurski, były radny gminy Ćmielów.

strzelnica w Ćmielowie
Źródło: Archiwum prywatne Wojciech Stachurski

Strzelnica nie jest ogólnodostępna. Aktualnie korzystać z niej mogą tylko osoby wchodzące w skład sekcji strzeleckiej, w tej chili jest to 15 osób. Oprócz nich jest grupa kilkunastu osób, które nie zapisały się do sekcji, ale pomagają sprzętowo, czy czynnie działały przy odtworzeniu strzelnicy.

– Mamy wśród nas osoby, które prowadzą strzelania. Mają specjalne uprawnienia do prowadzenia strzelań. Nawet są sędziowie strzeleccy. Przyjmujemy członków do sekcji strzeleckiej, ale jeżeli znajda się osoby zainteresowane, czy grupy osób zainteresowanych, które chciałyby strzelać, to zachęcam do kontaktu z nami. My też musimy określić kryteria, jakie muszą te osoby spełniać. Na pewno muszą posiadać pozwolenie na broń. Nikt, kto takiego pozwolenia nie posiada, nie może strzelać. Jesteśmy otwarci na wszystkie środowiska, stowarzyszenia, posiadające pozwolenia na broń. Nie zamierzamy zamknąć się we własnym gronie – zapewnia Wojciech Stachurski.

Przyznaje, że ideę strzelectwa rekreacyjnego chcą rozprzestrzeniać na cały powiat ostrowiecki.

strzelnica w Ćmielowie
Źródło: Archiwum prywatne Wojciech Stachurski

– Jestem bardzo zadowolony z tego, że obecne władze były pozytywnie nastawione do tego, żeby ta strzelnica powstała. Nie ukrywam, że poprzednie władze „rzucały nam kłody pod nogi”, składały zawiadomienia do prokuratury, policji. Wyglądało to tak, jakby komuś zależało, abyśmy tej strzelnicy nie oddali do użytku. Na szczęście zmieniło się to. Mieszkańcy dali tamtym władzom czerwoną kartkę. Teraz gmina jest otwarta na wszystkie inicjatywy, zarówno burmistrz, jak i radni miejscy słucha pomysłów. I tak powinno być, bo każdy może mieć dobry pomysł na inicjatywę – podsumowuje Wojciech Stachurski.

Dzięki determinacja grupy strzelców i kolekcjonerów w środę, 3 lipca uroczyście otwarto strzelnicę sportową w Ćmielowie. Przecięcia wstęgi dokonali: Jacek Osowski, Wojciech Stachurski, Marek Szyszko, Wioletta Rogala-Mazur, Krystyna Zdonek, Joanna Suska, Dariusz Kaszuba i Mirosław Rogoziński.

5 komentarzy

5 Comments

 1. Kiniu

  29 lipca, 2019 at 17:40

  Super pomysł i brawa za determinację.
  A co z osobami które posiadają broń czarnoprochową? Jest szansa, że w przyszłości i oni tam zagoszczą 🙂 ?

 2. Bzr

  1 sierpnia, 2019 at 12:48

  I jak z dostępnością dla innych?

  • admin

   1 sierpnia, 2019 at 16:33

   Bardzo prosimy o adres e-mail, podamy wówczas numer telefonu do osoby, która udzieli w tym temacie szczegółowej informacji.

 3. Button

  15 sierpnia, 2019 at 18:46

  Witam. Czy że swoją bronią można jakoś skorzystać za jakąś opłatą czy tylko dla osób z klubu

  • admin

   15 sierpnia, 2019 at 19:25

   Prosimy o bezpośredni kontakt z Klubem w tej kwestii. Telefon (41) 265 13 95
   Tel. komórkowy +48 607 857 556
   Adres email mks@switcmielow.eu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this