Znajdź nas na

FAKTY

Opatów: Eksplozja niewybuchu podczas budowy obwodnicy; ranny operator sprzętu budowlanego!

Do eksplozji niewybuchu – prawdopodobnie pozostałości po drugiej wojnie światowej – doszło podczas prac ziemnych przy budowie obwodnicy Opatowa (Świętokrzyskie). Ranny został operator sprzętu budowlanego – poinformowały w czwartek po południu służby ratunkowe.

Zdjęcie ilustracyjne z działań patrolu saperskiego na ulicy Tadeusza Kościuszki w Ostrowcu Św. 8 października 2019 rok fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Do zdarzenia doszło w miejscowości Okalina-Kolonie. „Podczas wykonywania prac ziemnych doszło do eksplozji prawdopodobnie niewybuchu z czasów drugiej wojny światowej. W wyniku zdarzenia poszkodowany został operator sprzętu budowlanego. Mężczyzna trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – przekazała mł. asp. Katarzyna Czesna-Wójcik, oficer prasowa opatowskiej policji.

Do wybuchu doszło około stu metrów od stacji paliw. „Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, dostęp do niego oraz do stacji paliw jest zabroniony. Oczekujemy na patrol saperski” – dodała funkcjonariuszka.

Zaznaczyła, że grupa dochodzeniowo-śledcza będzie kontynuować oględziny miejsca zdarzenia po sprawdzeniu miejsca przez saperów. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this