Znajdź nas na

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Osteobus odwiedzi Ostrowiec Św.! Badania już 3 listopada!

W piątek, 3 listopada na parkingu przy Przychodni Rodzina na Osiedlu Słonecznym 43 w Ostrowcu Świętokrzyskim zaparkuje osteobus, czyli mobilna pracownia densytometryczna. Przebadać będzie można stan naszych kości. Diagnostyka przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Zapisy telefonicznie pod numerem 512 351 600. Koszt badania to 50 zł.

Źródło: FB Multidiagnostyka Mobilna

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. 

Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet Zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Źródło: FB Multidiagnostyka Mobilna

Jak wygląda badanie?

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną,  z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

Źródło: FB Multidiagnostyka Mobilna

Badanie także w Ostrowcu Św. już 3 listopada!

Osteobus już po raz kolejny przyjedzie do Ostrowca Św. Tym razem będzie można się przebadać  w piątek 3 listopada. Mobilna pracownia zaparkuje przy Przychodni Rodzina na, Osiedlu Słonecznym 43 w  Ostrowcu Świętokrzyskim.

Cena jednego badania wynosi 50 złotych.

Nie jest wymagane skierowanie od lekarza. 

Zapisy telefonicznie 512-351-600

Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa.

Źródło: Multidiagnostyka Mobilna

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this