Znajdź nas na

REKLAMA

Osteobus wraca do Ostrowca Św.! Badania już 17 lutego!

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo, powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są one coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Już 17 lutego w Ostrowcu Św. będziesz mógł zbadać stan swoich kości. Zapisy telefonicznie pod numerem: 512 351 600.

Źródło: MD Multi Diagnostica

Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUS już 17 lutego zaparkuje przy Przychodni „Rodzina” na Osiedlu Słonecznym 43 w Ostrowcu  Świętokrzyskim. Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza. Cena jednego badania wynosi 45 złotych.

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną,  z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

Źróło: MD Multi Diagnostica

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

Na osteoporozę najczęściej zapadają kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet,  zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Zapisy telefonicznie pod numerem: 512 351 600. 

Źróło: MD Multi Diagnostica

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this