Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: Chciał popełnić samobójstwo! Uratował go dzielnicowy!

St. sierż. Marcin Bis – dzielnicowy z ostrowieckiej komendy, w czasie wolnym od służby otrzymał niecodzienny telefon od jednego z mieszkańców. Z rozmowy wynikało, że 35-latek chce targnąć się na własne życie. Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnie przeprowadzonej akcji mężczyzna został uratowany.

Źróodło: Adobe Stock

W miniony piątek, 16 lipca,  kilka minut po godzinie 19.00 na telefon st. sierż. Marcina Bisa, dzielnicowego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, który w tym czasie znajdował się w domu po zakończonej służbie, zadzwonił mężczyzna. Rozmówca oświadczył, iż chce targnąć się na swoje  życie. Dzielnicowy niezwłocznie o całej sytuacji powiadomił dyżurnego ostrowieckiej jednostki, a następnie pozostając cały czas w kontakcie z 35-latkiem starał się ustalić miejsce jego pobytu. Mężczyzna oświadczył, że ucieknie, jeśli zobaczy oznakowany radiowóz. Dzielnicowy prywatnym pojazdem pojechał do Ostrowca Św., gdzie dołączył do niego kolejny funkcjonariusz (również już po służbie). Wspólnie rozpoczęli poszukiwania.  Udali się w rejon, gdzie mógł znajdować się mężczyzna. Po niedługim czasie stróże prawa odnaleźli desperata. Policjanci nakłonili go, aby wsiadł do samochodu. Powiadomili także dyżurnego, który skierował do nich wsparcie. Mężczyzna przewieziony został do szpitala.

Dzięki dobremu rozpoznaniu rewiru służbowego, szybkiej i profesjonalnej akcji przeprowadzonej przez st. sierż. Marcina Bisa oraz mł. asp. Roberta Wiącka nie doszło do tragedii.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this